18. Říjen 2021     dnes má svátek: Lukáš

METYLOVICE
oficiální stránky obce

Obecní úřad oznamuje, že ve čtvrtek 14. října 2021 bude pokladna a podatelna obecního úřadu uzavřena.

Obecní úřad Metylovice upozorňuje občany, aby v co nejkratší době odstranili větve ze svých stromů, jež přesahují jejich ploty nebo pozemky a zasahují až do místních komunikací.

Pokud tak občané neučiní, bude pak v průběhu listopadu 2021 probíhat ořez větví podél těchto místních komunikací soukromou firmou a větve, přečnívající ploty budou odstraněny.

Počet voličů zapsaných ve stálém volebním seznamu:  1406

Počet odevzdaných úředních obálek:                                   1005
Počet platných hlasů:                                                              1001
Volební účast:                                                                           71,48 %

ANO                                                                                            289 hlasů             28,87 %
SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)                                             251 hlasů             25,07 %
SVOBODA A PŔÍMÁ DEMOKRACIE (SPD)                              133 hlasů             13,28 %
PIRÁTI A STAROSTOVÉ                                                             124 hlasů             12,38 %
ČESKÁ STRANA SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÁ                           52 hlasů               5,19 %

Více info na: https://www.volby.cz/pls/ps2021/ps311?xjazyk=CZ&xkraj=14&xobec=512184&xvyber=8102

U kontejnerů na tříděný odpad, za prodejnou potravin MaJ, byl nalezen mobilní telefon. Tento telefon je uložen na obecním úřadě, kde si jej majitel/ka mohou vyzvednout. Informace na tel 737 345 110.

V posledních dnech stoupl počet vážných zranění motorářů, sražených chodců a dopravních nehod. Spotřeba krve je proto mimořádně velká a zásoby se tenčí. Krevní centrum FN Ostrava je navíc jedním ze 7 krizových center v ČR, které mají za povinnost udržovat určité množství krve pro případy hromadných havárií a dalších mimořádných událostí.
Krevní centrum FN Ostrava proto žádá všechny zdravé dárce krve – přijďte co nejdříve k odběru! Pro naše pacienty potřebujeme všechny krevní skupiny.
Darováním krve zachráníte život. Děkujeme!
Objednejte se prosím předem telefonicky na čísle 800 260 004 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo online přes webový formulář na konkrétní datum a čas. Dárci, kteří se rozhodnou darovat poprvé, mohou přijít bez objednání.
Více informací na https://www.fno.cz/krevni-centrum.
Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava

MUDr. Kajnarová oznamuje, že má vakcíny proti chřipce. Zájemci se mohou přijít naočkovat denně po 10. hodině, kromě pondělí.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 8. a v sobotu 9. října 2021.
Obec Metylovice má jeden volební okrsek. Volební místnost se nachází v přízemí základní školy v Metylovicích.
Volit budeme v pátek od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 14.00 hod.
Při příchodu do volební místnosti se volič okrskové volební komisi prokáže platným občanským průkazem nebo cestovním průkazem.
Osoby, které mají u občanského průkazu ustřižen růžek z důvodu změny trvalého bydliště, spolu s občanským průkazem předloží i potvrzení o změně trvalého pobytu.
Osoby, které mají u občanského průkazu ustřižen růžek z důvodu změny stavu, předloží spolu s občanským průkazem oddací list.
Volič může požádat obecní úřad a v den voleb okrskovou volební komisi, ze zdravotních důvodů, o volbu do přenosné volební urny. 
Voliči ve volebních místnostech budou dodržovat aktuální hygienická nařízení.
O volbu do přenosné volební urny nemohou žádat občané s nařízenou karanténou/izolaci.
Na tyto občany se vztahuje volba do zvláštní přenosné volební schránky.
Volič telefonicky požádá o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky do čtvrtka 7. října 2021 do 20.00 hod. Telefonní čísla jsou uvedeny na webových stránkách krajských úřadů.

o roce a půl si mohou příznivci dobré zábavy znovu zajít do divadla. Tentokrát nemusí jet do Ostravy čí Českého Těšína, ale stačí zajít do metylovské Sokolovny. Ochotnický divadelní spolek Sokol na prknech při TJ Sokol Metylovice se tam představí se známou hrou Dokonalá svatba.
V kinosále Sokolovny se odehrají v říjnu celkem 4 představení.
Teď ke hře samotné. Jedná se o veleúspěšnou britskou situační komedií Robina Howdena „Dokonalá svatba“Jde o třeskutou inscenaci, která je postavená především na brilantním textu a kvalitním hereckém obsazení.
Jen krátce, abyste věděli, o co asi půjde. Bill má dnes svůj velký svatební den a připravoval se na něj skutečně důkladně. Ze včerejší rozlučky se svobodou si toho totiž moc nepamatuje. Nemá nejmenší tušení, jak je možné, že se probudil ve svém novomanželském apartmá ještě před svatbou, a navíc s úplně cizí ženou. Zatímco za dveřmi se už nevěsta souká do svatebních šatů, ženich Bill, krásná neznámá, oddaný, avšak nepříliš bystrý svědek Tom a „spolupracující“ pokojská, rozjíždějí hru nečekaných záměn a výmluv a v šíleném tempu mění dokonalou svatbu v dokonalé peklo. Co vše se může během svatebního šílení přihodit, se dozvíte právě na metylovském jevišti.
Premiéra Dokonalé svatby bude v pátek 15. října. Repríza by měla následovat v sobotu 16. října. Další představení budou o týden později. Opět v pátek a sobotu 22. a 23. října. Začátky vždy v 19 hodin.
Vstupné bude 150 korun, pouze v předprodeji na Obecním úřadě v Metylovicích u paní Růženy Vrbové, tel. 558 686 129 nebo 737 345 110.
Diváci představení musí respektovat aktuální proti covidová opatření. (mít sebou respirátor, potvrzení o očkování či platný anticovidový test)
Více na www.sokolmetylovice.cz nebo na www.facebook.com/sokolnaprknech
Akce je konána za finanční podpory MAS Frýdlantsko-Beskydy a Mikroregion Frýdlantsko-Beskydy

Výraznou pomoc poskytl Sokol Metylovice, Obec Metylovice a firma Metalcut Metylovice. Rekvizity (stylový nábytek, kovovou postel a starožitné telefony) bezplatně zapůjčilo Těšínské divadlo.

Těmto všem, Divadelní spolek Sokol na prknech srdečně děkuje.

Přijďte se podívat, rozhodně nebudete zklamání.

                                                                                                           Milan Hajdušekplakt rov 2 metylovice


orez MAS FB ZAKLADNIVARIANTA             Logo mikroregion