18. Červenec 2024     dnes má svátek: Drahomíra

METYLOVICE
oficiální stránky obce


V mateřské škole aktuálně probíhá renovace výdejny stravy.
Výdejna z části využívala vybavení ještě ze 80. let (smaltované skříňky apod.), které již neodpovídalo současným požadavkům.
Výdejna z každé strany sousedí s jednou třídou MŠ a do nynějška byla strava vydávána stejným oknem, kterým bylo následně přijímáno i špinavé nádobí. Hygienické normy toto nevylučovaly, ale jednalo se spíše o způsob výdeje, který patří do minulosti. Nyní budou na každé straně dvě okna - jedno na výdej stravy a druhé na příjem špinavého nádobí. Výdejní okna budou také výškově přizpůsobena tomu, aby se dětem jídlo snadněji odebíralo. Okno bylo nyní cca. ve výšce 90 cm, nyní bude 8 centimetrů níže. Což je pro nejmenší opravdu značný rozdíl.

Vážení spoluobčané, ze schůzky se zhotovitelem opravy hlavní cesty Vrchovina směr Frýdlant nad Ostravicí vyplynuly následující informace:

- Úplná uzavírka proběhne v termínu 26. 7. 2024 - 11. 8. 2024. Zhotovitel se nakonec rozhodl pouze pro jednu delší uzavírku, na místo dvou.

 

V sobotu 6. července 2024 bude sběrný dvůr   u z a v ř e n .

Obec Metylovice a Království lašské z.s. zve všechny občany v sobotu 5. července 2024 na Metylovský Čupek na Cyrilometodějskou pouť.

Cyrilometodjsk pou

MUDr. Kajnarová má v době od 3. do 12. července 2024 dovolenou a nebude ordinovat.
Zástup je zajištěn v ordincaci MUDr. Kabuta ve Frýdlantě n. O. v jeho pracovní době.

Kluci z rychlé roty vyklidili knihy, tento týden rozebrali policové díly a instalovali nové radiátorové potrubí. Klukům děkujeme - zejména instalace nového potrubí nám ušetřilo spoustu starostí.
Dnes nastoupili sádrokartonáři a elektrikář a vše zatím jede dle plánu. Ve fotkách nejdete aktuální stav a stav, jak by knihovna měla v září vypadat.
Cílem obce je rozšířit možnosti využití knihovny. Její základní funkce - půjčování knih, bude samozřejmě zachována. Zároveň bychom rádi zavedli dopolední provoz, kdy by bylo možné zapůjčit si knihu, ale byla také obnovena tradice scházení maminek s dětmi, tak jak tomu bylo svého času na faře.

Sbor dobrovolných hasičů v Metylovicích Vás zve na 58. ročník pohárové soutěže hasičských družstev, která se uskuteční v sobotu 6. července 2024 od 13 hodin na fotbalovém hřišti v Metylovicích. Přijďte podpořit naše závodníky a podívat se na výkony nejlepších družstev Moravskoslezského kraje. Srdečně zvou hasiči z Metylovic.

Od 25. 6. 2024 je opětovně spuštěn příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám Light (NZÚL) a MAS Frýdlantsko – Beskydy, z. s. Vás opět provede celým procesem vyřízení dotace. Mrkněte na aktualizovaná pravidla výzvy v letáčku nebo na https://novazelenausporam.cz/nzu-light/

První koncert Bluegrass Theatre Metylovice se uskuteční v neděli 30. června 2024 od 15.00 hod. v areálu za základní školou.

Podkategorie