26. Září 2023     dnes má svátek: Andrea

METYLOVICE
oficiální stránky obce

Dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech 1. - 21. září 2022 proběhne na základě požadavku Správy železnic, státní organizace výluka traťové koleje v úseku Frýdek-Místek - Frýdlant nad Ostravicí. Důvodem výluky bude oprava a rekonstrukce přejezdu a oprava kolejí na trati.
Po dobu této výluky dochází k zavedení výlukových jízdních řádů na vlakových a autobusových linkách. Tyto výlukové jízdní řády budou zavedeny na vlakových linkách S5 a S6; u autobusových linek jsou výlukové jízdní řády zavedeny na linkách 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 360, 363, 651, 655, 656, 657 a 659.
Cílem těchto výlukových jízdních řádů je v maximální možné míře dodržet návaznosti mezi spoji a také zachovat bez omezení úseky železniční dopravy: Frýdek-Místek - Ostrava a Veřovice - Valašské Meziříčí.

VÝLUKOVÝ JÍZDNÍ ŘÁD NA ŽELEZNIČNÍCH LINKÁCH S5 A S6:

* Linka S5 (Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice a zpět): Z Frýdlantu nad Ostravicí budou vlaky na odjezdu OPOŽDĚNY o 17 minut, z Ostravice budou vlaky na odjezdu USPÍŠENY o 16 minut.

* Linka S6 (Ostrava - Frýdek-Místek - Frýdlant nad Ostravicí - Frenštát pod Radhoštěm - Veřovice - Valašské Meziříčí):

* Úsek Ostrava hl. n. - Frýdek-Místek: BEZE ZMĚNY JÍZDNÍHO ŘÁDU.
* Úsek Frýdek-Místek - Frýdlant nad Ostravicí: vYLOUČENÝ ÚSEK S NÁHRADNÍ AUTOBUSOVOU DOPRAVOU (zastávky náhradní autobusové dopravy jsou uvedeny níže). Autobusy náhradní dopravy odjedou Z FRÝDKU-MÍSTKU v časech X:05 (čas mimo dopravní špičku a o
víkendech) a X:35 (čas během dopravní špičky) dle výlukového jízdního řádu. DO FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ přijedou v X:25 (čas mimo dopravní špičku a o víkendech) a X55 (čas během dopravní
špičky) dle výlukového jízdního řádu. Z FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ odjedou autobusy náhradní dopravy v X:03 (čas během dopravní špičky) a X:33 (čas mimo dopravní špičku a o víkendech) dle výlukového jízdního řádu. DO FRÝDKU-MÍSTKU přijedou v X:26 a X:56 dle výlukového jízdního řádu.
* Úsek Frýdlant nad Ostravicí - Frenštát pod Radhoštěm -
Veřovice: vlaky odjedou Z FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ v rozmezí X:28-32 a v X:05 dle výlukového jízdního řádu. DO FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ přijedou vlaky dle výlukového jízdního řádu tak, aby byl vždy zajištěn pohodlný přestup na autobusy náhradní dopravy.
* Veřovice - Valašské Meziříčí: BEZE ZMĚNY JÍZDNÍHO ŘÁDU.

ZASTÁVKY NÁHRADNÍ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY:

* Frýdek-Místek – Autobusová zastávka Frýdek-Místek, Frýdek, žel. st.
* Baška – Autobusová zastávka Baška, žel. st.

* Pržno – Autobusová zastávka Pržno, žel. st. (Odjezd NAD z hlavní silnice.)
* Frýdlant nad Ostravicí – Autobusová zastávka Frýdlant nad Ostravicí, žel. st. (Stanoviště č. 4 a 5.)

O víkendech a svátcích jsou zavedeny náhradní autobusy za spěšné vlaky Lysohor z Frýdku-Místku na Ostravici a zpět. Zastávky náhradní autobusové dopravy za spěšné vlaky Lysohor jsou
následující:

* Frýdek-Místek – Autobusová zastávka Frýdek-Místek, Frýdek, žel. st.
* Frýdlant nad Ostravicí – Autobusová zastávka Frýdlant nad Ostravicí, žel. st. (Stanoviště č. 4 a 5.)
* Ostravice zastávka – Autobusová zastávka Ostravice, rest. U Tkáčů.
* Ostravice – Autobusová zastávka Ostravice, aut. st.

Dále upozorňujeme na úpravu jízdních řádů autobusových linek uvedených výše – TÍMTO PROSÍME CESTUJÍCÍ, ABY VĚNOVALI ZVÝŠENOU POZORNOST VÝLUKOVÝM JÍZDNÍM ŘÁDŮM AUTOBUSOVÉ DOPRAVY NA ZASTÁVKÁCH – VYBRANÉ SPOJE POJEDOU O NĚKOLIK MINUT DŘÍVE Z DŮVODU NÁVAZNOSTÍ NA VLAKY. Výlukové informace a jízdní řády budou vyvěšeny na zastávkách. Výlukové jízdní řády jsou již umístěny na webových stránkách www.kodis.cz [1] společně s informacemi o dané výluce.