28. Březen 2024     dnes má svátek: Soňa

13.05.2020

Obecní úřad Metylovice oznamuje občanům, že od 15. května 2020 bude otevřena místní knihovna a od 16. května muzeum Kožané město. V muzeu můžete aktuálně shlédnout výstavu obrazů Lenky Šmitové pod názvem "Barvy mého života". Upozorňujeme však, že do knihovny i do muzea můžete vstupovat pouze s ochranou úst a nosu, tj. s ochrannou rouškou, ústenkou, respirátotrem a pod. Taky je nutno dodržovat předpsané odstupy min. 1,5 m a při vstupu použít desinfekci.

Dále připomínáme občanům, že poplatek za odpad a psa mohou zaplatit, bez sankcí, do konce května letošního roku. Poplatek za odpad je 500,- Kč za každou osobu s trvalým pobytem na území obce. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího psa. Veškeré podrobnosti o placení poplatků najdete na internetových stránkách obce Metylovice.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 16. května v době od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Firma JUKKA bude v pátek 15. května 2020, v době od 10.45 do 11.30 hod., před OÚ prodávat tyto stromky k jarní výsadbě: jabloně, hrušně, meruňky, odolné švestky třešně, višně a mnoho dalších a taky okrasné dřeviny.