29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

20.04.2020

Oznamujeme občanům, že počínaje dnem 20. dubna byly obnoveny úřední hodiny obecního úřadu a to: pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13. do 16.30 hod. Ostatní dny je obecní úřad uzavřen. Žádáme občany, aby tuto dobu dodržovali. Děkujeme.

Zasedání zastupitelstva obce Metylovice se bude konat v úterý 21. dubna od 17.00 hod. v kinosále místní sokolovny. Vstup na toto zasedání je povolen pouze za použití ochranné roušky.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 25. dubna v době od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Od pondělí 20. 4. 2020 zahájí firma PORR, a.s. rekonstrukci opěrné zdi (úsek od Čihadla, přes Tomáše Šiguta až po Vladimíra Němce č.p. 135). Termín dokončení je naplánován do 31. 7. 2020. V tomto období bude na výše uvedeném úseku dlouhém cca 120 m probíhat částečná uzavírka silnice III/48416 pro opravu opěrné zdi a okraje vozovky. Provoz zde bude řízen kyvadlově světelným signalizačním zařízením. Na tuto rekonstrukci bude už pravděpodobně v příštím roce navazovat celková oprava povrchu komunikace od dolního konce až po Frýdlant nad Ostravicí. Prosím, respektujte veškeré dopravní pokyny a dbejte zvýšené opatrnosti.

Připomínáme občanům, že poplatek za odpad a psa mohou zaplatit, bez sankcí, do konce května letošního roku. Poplatek za odpad je 500,- Kč za každou osobu s trvalým pobytem na území obce. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího psa. Veškeré podrobnosti o placení poplatků najdete na internetových stránkách obce Metylovice.

Dále oznamujeme občanům, že se uvolnilo 1 místo na předplatné do divadla na příští sezónu. Případný zájemce ať volá p. Marii Čupovou na tel. 604 102 243, kde mu budou sděleny další informace.