25. Duben 2024     dnes má svátek: Marek

01.04.2020

Základní škola Metylovice oznamuje, že zápis do 1. třídy proběhne v termínu od 3. do 8. dubna 2020. Veškeré informace pro rodiče dětí, které by se měly účastnit zápisů jsou již vyvěšeny na internetových stránkách školy a na vývěsce před základní školou.

Obecní úřad dále oznamuje, že poplatek za odpad a psa je možno zaplatit, bez sankcí, do konce května 2020. K platbě využívejte, pokud možno, formu bankovního převodu na účet obce Metylovice.

Sběr velkoobjemového odpadu proběhne v pátek 3. a v sobotu 4. dubna 2020. Velkoobjemový odpad můžete odložit v pátek od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Od 10.00 do 12.00 hod. můžete odložit i BIO odpad a následně každou sobotu v tuto dobu. To vše v areálu bývalého horního kravína. Žádáme občany, aby i při této činnosti dodržovali nařízení o nošení ochranné roušky a dodržovali odstup minimálně 2 metry. Chráníte tím sebe i přítomné pracovníky obecního úřadu. Děkujeme.

Žádáme ty občany,kteří mají nařízenou karanténu, aby tuto skutečnost oznámili obecnímu úřadu.

Severomoravské vodovody a kanalizace žádájí občany, kterým se dosud neozval zaměstnanec SMVaK ohledně opisu stavu vodoměru, aby stav vodoměru nahlásili telefonicky nebo SMS na tel. č. 730 899 629 nebo e-mailem na adreu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Neposílejte fotky vodoměru se stavem.

Pošta v Metylovicích oznamuje, že je od 1. dubna opět otevřena.