16. Duben 2024     dnes má svátek: Irena

16.03.2020 II.

Vážení spoluobčané, obec Metylovice nabízí v případě potřeby bezplatnou pomoc lidem v nařízené karanténě a dalším ohroženým osobám (zejména senioři, ZTP, zdravotně ohroženi a další) při zajištění nákupu a dodávky základních potravin přímo do domu.Objednávky budou přijímány od pondělí 16. března v pracovní dny na tel.: 737 345 110 od 8 do 11 hodin, rozvoz bude následně proveden do 14 hodin. Prosíme, aby se informace dostala k potřebným, informujte o této možnosti všechny, koho by se toto mohlo týkat. Služba je určena občanům obce Metylovice. Taktéž nás můžete kontaktovat v případě, že byste nutně potřebovali jinou pomoc, než nákup potravin. Pokud se na číslo nedovoláte, zanechte prosím SMS. Nadále platí nabídka Hospůdky U Tomise v Palkovicích na vaření a dovoz obědů. Zájemci se mohou hlásit u pana Lukáše Bražiny na telefonním čísle 739 463 299.

Restaurace U Fandy ve Lhotce zavádí rozvoz jídla v Metylovicích. Objednávat můžete z jídelního lístku restaurace a to každý den včetně sobot a nedělí. Obědy z týdenní nabídky si můžete objednávat v pracovní dny. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 733 644 655. Do naší obce je rozvoz zdarma a to každý den od 11 do 20 hodin.

Obecní úřad žádá občany, aby využívali služeb obecního úřadu jen v nezbytně nutných případech. Jsme Vám k dispozici na telefonech.

Dále oznamujme občanům, že pobočka České pošty v Metylovicích je uzavřena do 31. března. Veškeré dotazy směrujte na poštu do Frýdlantu n. O. na tel. číslo 954 273 911, kde Vám budou podány veškéré potřebné informace.

Provoz dětské ambulance v léčebně je omezen. Jakýkoliv zdravotní problém vždy nejdříve konzultujte po telefonu.:558 686 147 nebo 739 190 116.V případě návštěvy v ambulanci/ po domluvě/ sebou mít roušku a jen 1 osoba jako doprovod k dítěti.Prevence a očkování u dětí do 2 let zůstává beze změny. Děti starší 2 let budou z prevencí přeobjednány.