16. Září 2021     dnes má svátek: Ludmila

METYLOVICE
oficiální stránky obce

23.10.2019

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 26. října od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Další zasedání zastupitelstva obce se koná v úterý 29. října 2019 v 17.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

PR výbor Obce Metylovice ve spolupráci se SRPŠ s místními spolky vás zve na 1. ročník metylovského „Trojsešupu“, který se bude konat v neděli 27. října 2019. Start hlavní trasy je na hřišti v Metylovicích od 9 do 10 hodin. Trasa měří cca 14 km a vede přes tři metylovské vrcholy – Čupek, Na Magoni a Kubalánky. Pro rodiče s dětmi, seniory a méně zdatné turisty, zkrátka pro ty, kteří si chtějí jen zpříjemnit nedělní odpoledne vycházkou bude připravena kratší trasa, která povede z metylovského hřiště na vrchol Na Magoni a zpět na hřiště. Délka cca 5 km. Během této značené trasy budou účastníci plnit různé teoretické i praktické úkoly. Start kratší trasy bude na hřišti od 12.30 do 13.30 hodin. Startovné pro obě trasy: dospělí 50,- Kč, děti do 15 let zdarma. Všichni účastníci startují na vlastní nebezpečí. Děti do 15 let se mohou na obě trasy vydat pouze v doprovodu dospělé osoby. Na Magoni a Kubalánkách bude pro účastníky připraveno malé občerstvení. V cíli pak dospělí účastníci obdrží guláš a účastnický list, děti párek a malé „překvapení“.

Koberce TREND Frýdek-Místek mají mimořádnou akci mínus 31 % na všechno zboží. Pouze ve středu 23. a ve čtrtek 24. října. Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, PVC, lamináty, vinyl a další sortiment prodejny Koberce Trend ve Frýdku-Místku na ulici Ostravská 152. Pouze ve středu 23. a ve čtvrtek 24. října 2019 sleva na všechno mínus 31%.

Studénka drůbež oznamuje, že bude v sobotu 26. října, v době od 9.30 do 9.45 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev, chovné kohouty, brambory a cibuli na uskladnění, česnek sadbový i konzumní, krouhané i hlávkové zelí, čerstvé domácí vejce a vitamíny a krmné směsi.

Krajský úřad zakoupil pro seniory hlásiče požáru a detektory oxidu uhlenatého. Zájemci si jej mohou vyzvednout v Senior Pointu ve Frýdlantě n. O.v pondělky a čtvrtky v domově pro seniory, nebo ve Frýdku-Místku na ulici Anenská v pondělky a středy.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tyto fotbalové utkání: Žáci hrají v sobotu 26. října od 11.30 v Dobraticích. Muži hrají taky v sobotu 26. října a to s Baškou. Toto utkání se hraje na domácím hřišti.