25. Duben 2024     dnes má svátek: Marek

21.10.2019

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 26. října od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

PR výbor Obce Metylovice ve spolupráci se SRPŠ s místními spolky vás zve na 1. ročník metylovského „Trojsešupu“, který se bude konat v neděli 27. října 2019. Start hlavní trasy je na hřišti v Metylovicích od 9 do 10 hodin. Trasa měří cca 14 km a vede přes tři metylovské vrcholy – Čupek, Na Magoni a Kubalánky. Pro rodiče s dětmi, seniory a méně zdatné turisty, zkrátka pro ty, kteří si chtějí jen zpříjemnit nedělní odpoledne vycházkou bude připravena kratší trasa, která povede z metylovského hřiště na vrchol Na Magoni a zpět na hřiště. Délka cca 5 km. Během této značené trasy budou účastníci plnit různé teoretické i praktické úkoly. Start kratší trasy bude na hřišti od 12.30 do 13.30 hodin. Startovné pro obě trasy: dospělí 50,- Kč, děti do 15 let zdarma. Všichni účastníci startují na vlastní nebezpečí. Děti do 15 let se mohou na obě trasy vydat pouze v doprovodu dospělé osoby. Na Magoni a Kubalánkách bude pro účastníky připraveno malé občerstvení. V cíli pak dospělí účastníci obdrží guláš a účastnický list, děti párek a malé „překvapení“.

Koberce TREND Frýdek-Místek mají mimořádnou akci mínus 31 % na všechno zboží. Pouze ve středu 23. a ve čtrtek 24. října. Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, PVC, lamináty, vinyl a další sortiment prodejny Koberce Trend ve Frýdku-Místku na ulici Ostravská 152. Pouze ve středu 23. a ve čtvrtek 24. října 2019 sleva na všechno mínus 31%.

Spolek rodičů oznajuje, že v mateřské školce i v základní škole probíhá pravidelá soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Soutěž končí 31. října a na vítěznou třídu čeká zážitková odměna.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tyto fotbalové utkání: Žáci hrají v sobotu 26. října od 11.30 v Dobraticích. Muži hrají taky v sobotu 26. října a to s Baškou. Toto utkání se hraje na domácím hřišti.