20. Duben 2024     dnes má svátek: Marcela

16.10.2019

MUDr. Kajnarová oznamuje, že v pátek 18. října 2019 nebude ordinovat. Dále oznamuje, že má vakcíny na očkování proti chřipce. Zájemci o očkování se mohou přijít naočkovat.

Metylovští zahrádkáři oznamují, že již probíhá moštování ovoce každý pátek a sobotu. Moštovat můžete přijít v pátky od 17.00 do 21.00 hod. a v soboty od 8.00 do 12.00 hod. Cena za 1 litr je 8,- Kč. Nádoby na mošt si přineste vlastní. Na moštování je nutno se telefonicky předem objednat na tel. 739 093 594 nebo 731 504 062.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 19. října od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

PR výbor Obce Metylovice ve spolupráci se SRPŠ s místními spolky vás zve na 1. ročník metylovského „Trojsešupu“, který se bude konat v neděli 27. října 2019. Start hlavní trasy je na hřišti v Metylovicích od 9 do 10 hodin. Trasa měří cca 14 km a vede přes tři metylovské vrcholy – Čupek, Na Magoni a Kubalánky. Pro rodiče s dětmi, seniory a méně zdatné turisty, zkrátka pro ty, kteří si chtějí jen zpříjemnit nedělní odpoledne vycházkou bude připravena kratší trasa, která povede z metylovského hřiště na vrchol Na Magoni a zpět na hřiště. Délka cca 5 km. Během této značené trasy budou účastníci plnit různé teoretické i praktické úkoly. Start kratší trasy bude na hřišti od 12.30 do 13.30 hodin. Startovné pro obě trasy: dospělí 50,- Kč, děti do 15 let zdarma. Všichni účastníci startují na vlastní nebezpečí. Děti do 15 let se mohou na obě trasy vydat pouze v doprovodu dospělé osoby. Na Magoni a Kubalánkách bude pro účastníky připraveno malé občerstvení. V cíli pak dospělí účastníci obdrží guláš a účastnický list, děti párek a malé „překvapení“.

Studénka drůbež oznamuje, že bude v sobotu 19. října, v době od 9.30 do 9.45 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev, chovné kohouty, brambory na uskadnění, cibuli na uskladnění, česnek sadbový i konzumní, krouhané zelí a hlávkové zelí, čerství domácí vejce a krmné směsi a vitamíny

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další mistrovské utkání krajského přeboru žen. V sobotu 19. října přivítají naše ženy soupeřky z Tělovýchvné jednoty Frenštát pod Radhoštěm. První utkání v domácí tělocvičně začína v 10.00 hod.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tyto fotbalové utkání: Ve čtvtek 17. října hrají žáci od 16.00 hod. odložený zápas s Raškovicemi. Toto utkání se hraje na hřišti základní školy Morávka. Další zápas hrají žáci v neděli 20. října od 11.30 s Tošanovicemi, a to na domáícm hřišti.