29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

07.08.2019

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 10. srpna v areálu bývalého horního kravína od 10.00 do 12.00 hod.

Ptačoroko a Tenisový klub Metylovice Vás zvou na další Bluegrass Theatre Metylovice v pátek 9. srpna 2019. V programu vystoupí ostravská kapela Whisky Before Breakfast a vynikájící česká kapela New Aliquot. Tato skupina se 4.srpna umístila na 2. místě v mezinárodní soutěži na Bluegrassovém festivalu v La Roche ve francouzském Furonu. Vstupné je 170,- Kč. Pořadatel nabízí i snížené vstupné v předprodeji a to 115,- Kč. Vstupenku si můžete v předprodeji zakoupit na obecním úřadě v Metylovicích. Začátek je koncertu je v 18.00 hod. v areálu za základní školou. Občerstvení je zajištěno.

Občanské sdružení Koňské nebe a Obec Metylovice Vás zvou na výstavu obrazů Kamily Hajduškové a Libora Polácha. Výstava bude v muzeu zahájena slavnostní vernisáží v neděli 11. srpna v 15.00 hod. Tato výstava potrvá do 13. října 2019.

Tradiční metylovská pouť proběhne o tomto víkendu v areálu fotbalového hřiště v Metylovicích, kde budou připraveny různé pouťové atrakce a stánkový prodej.

Obecní úřad oznamuje občanům, že do 7. září 2019 mohou předkládat své připomínky, náměty a požadavky k jízdním řádům městské hromadné dopravy, a to osobně či píseně na odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdek-Místek nebo elektronickou poštou na adrstu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jedná s o linku č. 4, která v Metylovicích jezdí pouze o víkendech. Vaše připomínky k jízdním řádům MHD budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nových jízdních řádů, které budou platit od 15. prosince 2019.