19. Duben 2024     dnes má svátek: Rostislav

24.07.2019

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 26. července 2019 bude uzavřena místní knihovna.

Studénka drůbež bude v sobotu 27. července 2019, v době od 9.30 do 9.45 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev stáří 18 a 23 týdnů, roční slepice, chovné kohouty, kačeny, housta, brojlery, domácí vajíčka za 2,50 Kč, nové brambory, cibuli, česnek a krmné směsi a vitamíny.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 27. července od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obecní úřad oznamuje občanům, že do 7. září 2019 mohou předkládat své připomínky, náměty a požadavky k jízdním řádům městské hromadné dopravy, a to osobně či píseně na odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdek-Místek nebo elektronickou poštou na adrstu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jedná s o linku č. 4, která v Metylovicích jezdí pouze o víkendech. Vaše připomínky k jízdním řádům MHD budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nových jízdních řádů, které budou platit od 15. prosince 2019.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.