23. Září 2021     dnes má svátek: Berta

METYLOVICE
oficiální stránky obce

22.07.2019

Další pravidelný odvoz odpadu bude ve středu 24. července.

Klub seniorů oznamuje, že zájezd do Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm, se uskuteční v úterý 23. července 2019. Odjezd autobusu na tento zájezd je v 7.30 hod.ze zastávky od kostela.

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 26. července bude uzavřena místní knihovna.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 27. července od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obecní úřad oznamuje občanům, že do 7. září 2019 mohou předkládat své připomínky, náměty a požadavky k jízdním řádům městské hromadné dopravy, a to osobně či píseně na odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdek-Místek nebo elektronickou poštou na adrstu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jedná s o linku č. 4, která v Metylovicích jezdí pouze o víkendech. Vaše připomínky k jízdním řádům MHD budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nových jízdních řádů, které budou platit od 15. prosince 2019.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.