23. Září 2021     dnes má svátek: Berta

METYLOVICE
oficiální stránky obce

17.07.2019

Klub seniorů oznamuje, že zájezd do Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm se uskuteční 23. července 2019. Odjezd autobusu na tento zájezd je v 7.30 hod.ze zastávky od kostela.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 20. července od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obecní úřad oznamuje občanům, že do 7. září 2019 mohou předkládat své připomínky, náměty a požadavky k jízdním řádům městské hromadné dopravy, a to osobně či píseně na odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdek-Místek nebo elektronickou poštou na adrstu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jedná s o linku č. 4, která v Metylovicích jezdí pouze o víkendech. Vaše připomínky k jízdním řádům MHD budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nových jízdních řádů, které budou platit od 15. prosince 2019.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.

Tenisový klub Karlický a Ptačoroko Vás zvou na další Bluegrass Theatre Metylovice v pátek 19. července od 18.00 hod. v areálu za základní školou. V programu vystoupí bluegrassové trio ToPinQui, slovenská kapela Heartbeats, skupina Blaf, jediná kapela na světe zpívájící kántry ve slezském nářečí a domácí Ptačoroko. Vstupné je 200,- Kč, děti v doprovodu zdarma. Občerstvení zajištěno.