23. Září 2021     dnes má svátek: Berta

METYLOVICE
oficiální stránky obce

15.07.2019

Další zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná dnes od 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

MUDr. Kučerová, dětská lékařka z léčebny, oznamuje, že v úterý 16. července v odpoledních hodinách nebude ordinovat. Akutní případy odpoledne ošetří MUDr. Šenšel ve Frýdlantě n. O. Dopolední ordinace MUDr. Berské je beze změny.

Firma DRAGO bude v úterý 16. července 2019, od 13.15 hod. před OÚ prodávat meruňky od 29,- Kč/kg, borůvky lesní za 109,- Kč/lt, borůvky kanadské ze 99,- Kč/lt, okruky nakládačky za 29,- Kč/kg, ranné bramobry od 14,- Kč/kg a řezanou cibuli, balení 5 kg za 89,- Kč.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 20. července od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obecní úřad oznamuje občanům, že do 7. září 2019 mohou předkládat své připomínky, náměty a požadavky k jízdním řádům městské hromadné dopravy, a to osobně či píseně na odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdek-Místek nebo elektronickou poštou na adrstu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jedná s o linku č. 4, která v Metylovicích jezdí pouze o víkendech. Vaše připomínky k jízdním řádům MHD budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nových jízdních řádů, které budou platit od 15. prosince 2019.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.

Tenisový klub Karlický a Ptačoroko Vás zvou na další Bluegrass Theatre Metylovice v pátek 19. července od 18.00 hod. v areálu za základní školou. V programu vystoupí bluegrasové trio ToPinQui, slovenská kapela Heartbeats,skupina Blaf, jediná kapela na světe zpívájící country ve slezském nářečí a domácí Ptačoroko. Vstupné je 200,- Kč, děti v doprovodu zdarma. Občerstvení zajištěno.