26. Duben 2024     dnes má svátek: Oto

26.06. 2019

MUDr. Kajnarová oznamuje, že od 28. června do 12. července nebude ordinovat Zástup je zajištěn v ordinaci MUDr. Kabuta ve Frýdlantě n. O.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 29. června v době od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

MUDr. Berská z léčebny oznamuje, že od 1. do 4.července 2019 nebude v ordinaci pro děti a dorost ordinovat. MUDr.Kučerová v úterý 2.července 2019, v odpoledních hodinách, ordinuje beze změny. MUDr. Berskou zastupuje MUDr.Šenšel ve Frýdlantě nad Ostravicí ve svých ordinačních hodinách. Akutní stavy ošetří dětská příjmová ambulance v nemocnici ve Frýdku-Místku.

Obec Metylovice a Království lašské z.s. srdečně zvou všechny občany Lašska i širokého okolí na Cyrilometodějskou pouť, která se uskuteční v pátek 5. července 2019 na Metylovském Čupku. Pro rodiny s dětmi připravil PR (piár) výbor (propagační výbor) Obce Metylovice soutěžní trasu „Za Cyrilem a Metodějem“.
Start je době od 12.30 do 13.00 z autobusové zastávky „Metylovice,Čihadlo“. Během trasy je připraven vědomostní kvíz i praktické soutěže pro děti i dospělé. Všichni, kteří správně vyluští tajenku budou na vrcholu Čupku odměněni.Slavnostní program bude zahájen ve 14 hodin lašským králem Z. V. Krulikovským a starostou Metylovic Ing. Lukášem Halatou. Poté vystoupí lidové duo Marcela Kotzurová a Víťa Pavlíček. V 15 hodin bude odhalen dřevěný reliéf sv. Cyrila a Metoděje, který posvětí Mgr. Bronislav Wojnar.V 15.30 vystoupí lašský král a jeho ODUALAJNE band, zazní folk i trampské písničky (Bumbala band).
Občerstvení na vrcholu je zajištěno – pivo, alko, nealko, lašský placek a jiné dobroty. Bude zde také možno zakoupit dřevěnou turistickou známku vyrobenou speciálně k této příležitosti.Těšíme se na vaši hojnou účast.

Změna územního plánu. Upozorňujeme, že 1. července uplyne doba stanovená na příjem požadavků na změnu územního plánu. Vyzýváme všechny, kteří o podání požadavku uvažují a ještě tak neučinili, aby neprodleně podali své požadavky na formuláři umístěném na webových stránkách obce. Změny územního plánu probíhají většinou jen jednou za čtyři roky.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na 17. ročník Memoriálu Ondřeje Šprly v kopané starších žáků, který se uskuteční v sobotu 29. června na fotbalovém hřišti. Zúčastní se družstva TJ Janovice, TJ Sokol Palkovice, TJ Kysučan Korňa ze Slovenska a domácí SK Metylovice. Začátek je v 8.00 hod. Přijďte naše nadějné mladé fotbalisty podpořit.