26. Duben 2024     dnes má svátek: Oto

24.06. 2019

Další pravidelný odvoz odpadu bude ve středu 26. června.

Sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 29. června v době od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obec Metylovice a Království lašské z.s. srdečně zvou všechny občany Lašska i širokého okolí na Cyrilometodějskou pouť, která se uskuteční v pátek 5. července 2019 na Metylovském Čupku. Pro rodiny s dětmi připravil PR (piár) výbor (propagační výbor) Obce Metylovice soutěžní trasu „Za Cyrilem a Metodějem“.
Start je době od 12.30 do 13.00 z autobusové zastávky „Metylovice,Čihadlo“. Během trasy je připraven vědomostní kvíz i praktické soutěže pro děti i dospělé. Všichni, kteří správně vyluští tajenku budou na vrcholu Čupku odměněni.Slavnostní program bude zahájen ve 14 hodin lašským králem Z. V. Krulikovským a starostou Metylovic Ing. Lukášem Halatou. Poté vystoupí lidové duo Marcela Kotzurová a Víťa Pavlíček. V 15 hodin bude odhalen dřevěný reliéf sv. Cyrila a Metoděje, který posvětí Mgr. Bronislav Wojnar.V 15.30 vystoupí lašský král a jeho ODUALAJNE band, zazní folk i trampské písničky (Bumbala band).
Občerstvení na vrcholu je zajištěno – pivo, alko, nealko, lašský placek a jiné dobroty. Bude zde také možno zakoupit dřevěnou turistickou známku vyrobenou speciálně k této příležitosti.Těšíme se na vaši hojnou účast.

Gulášmet aneb 5. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše proběhne v rámci oslav Dne obce v sobotu 7. září. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy s maximálním počtem lidí v týmu 1 - 5, větší polovina musí být občané Metylovic. Přihlášku si můžete vyzvednout na obecním úřadě nebo stáhnout z webových stránek obce. Startovné je 300,- Kč a platí se připodání přihlášky na OÚ a je nutno ji podat do 31. července 2019.