27. Červenec 2024     dnes má svátek: Věroslav

17.07. 2024

Obecní úřad oznamuje občanům, že probíhá oprava silnice od Vrchoviny po mostní křižovatku ve Frýdlantě. Úplná uzavírka je plánovaná od 26. července do 15. srpna 2024. Obyvatelé obce, kteří v oblasti opravy bydlí (i chataři) a firmy, které zde mají provozovnu a jsou nuceni v době plné uzavírky využívat svá vozidla, mohou požádat o vydání povolení průjezdu na Obecním úřadě v Metylovicích. V případě, že nebydlíte v oblasti opravy, je nutno využívat objízdnou trasu směrem na Palkovice, Frýdek-Místek a Frýdlant n.Ostravicí. Bližší informace k opravě získáte na webových stránkách obce, na obecních vývěskách a na obecním úřadě. Žádáme občany o maximální pochopení a shovívavost.

Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v neděli 21. července 2024 požadované kontroly a čištění komínů za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989

Další koncert Bluegrass Theatre Metylovice se uskuteční v neděli 21. července 2024 od 16.00 hod. v areálu za základní školou. V programu vystoupí David Benda a Sebastellar, Monogram a G-runs´n Roses. Vstupné je 250,- Kč. Zvou Ptačoroko a Tenislový klub Karlický.

Studénka drůbež bude v sobotu 20.července, v době od 10.00 do 10.15 hod., u obecního úřdu prodávat chovné kohouty, kuřice různých barev, kačeny, husokačeny, krmné směsi a vitamíny.