08. Květen 2024     dnes má svátek: Den osvobození od fašismu (1945)

11. 10. 2023

Obecní úřad upozorňuje občany bydlící v ulici k dětské léčebně, že od středy 11. října do pátku 27. října se bude na místní komunikaci od křižovatky na Vrchovině po Odborný léčebný ústav Metylovice (ozdravovnu) kopat kanalizace a silnice tak bude neprůjezdná. Pro příjezd k Odbornému léčebnému ústavu (ozdravovně) můžete využít objízdnou trasu přes Metylovičky.

Předplatitelům divadla oznamujeme, že poprvé se jede do divadla už tuto sobotu 14. října. Odjezd autobusu je v 17.15 hod. od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice.

Ve čtvrtek 12. října bude na místním hřbitově kamenitcví Janošek, v době od 10.30 do 11.00 hod., přijímat objednávky na kamenické práce a to se slevou 20%. Můžete i volat na tel. 608 650 001.

Studénka drůbež bude v sobotu 14. října, v době od 10.00 do 10.15 hod, před OÚ prodávat kuřice různých barev, chovné kohouty, brambory na uskladnění červené 1 kg za 17,- Kč, žluté za 16,- Kč, cibuli za 20,- Kč, česnek sadbový i konzumní, zelí krouhané, zelí hlávkové, řepu, krmné směsi a vitamíny.

Divadelní spolek SOKOL NA PRKNECH Vás tímto zve na nové divadelní představení s názvem PLÁN. Premiéra se koná 20. října. Další termíny představení jsou 21. října, 27. října a 28. října. Předprodej vstupenekje na webové stránce sokolnaprknech.cz Vstupenky je taktéž možné zakoupit na Obecním úřadě. Přijďte se odreagovat, pobavit a třeba si i zatleskat.

Spolek rodičů, ve spolupráci se základní školou Metylovice, vyhlašují, pro děti ZŠ a MŠ, každoroční oblíbenou soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Na třídu, která nasbírá, v přepočtu na jednoho žáka, nejvíce plodů, čeká báječná odměna. Soutěž probíhá od 1. října do 30. listopadu.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve své příznivce na další utkání. V sobotu 14. října hrají žáci, na domácím hřišti, od 10.00 hod. s Vendryní. Muži ke svému zápasu, v sobotu 14. října, zajíždějí do Mostů u Jablunkova. Zápas začíná v 15.00 hod. a autobus na toto utkání odjíždí ve 13.00 hod.