09. Květen 2024     dnes má svátek: Ctibor

30. 08. 2023

Obecní úřad nabízí k prodeji štěpku a kompost. Zájemci se mohou hlásit na obecním úřadě. Cena je 300,- Kč za jednu multikáru.

Obecní úřad oznamuje, že v úterý 5. září 2023, v době od 7.30 do 15.00 hod, nepůjde elektrický proud v ulici za hřbitovem.

Kulturní komise zve všechny občany na Den obce, Který se bude konat v v sobotu 9. září 2023 od 14.00 hod. v areálu fotbalového hřiště. Je připraven bohatý program. Mimo jiné se můžete těšit na vystoupení dětí z místní základní školy, skupiny Fleret a skupiny Lucáni. Od 16.00 hod. bude prezentace soutěže Gulášmet. V doprovodném programu můžete navštítit i areál za školou, kde bude probíhat koncert, mimo jiné i skupiny Poutníci. Pro děti je připravena herní zóna.

Kulturní komise dále zve v neděli 10. září 2023 v 15.00 hod. do metylovského kostela Všech svatých,kde vystoupí světoznámá sólistka na Panovu flétnu Liselotte Rokyta. Jako doprovod zahraje na kostelní varhany slovenský organista pan Stanislav Šurin. Cena vstupného 120,- Kč. Vstupenky lze zakoupit na obecním úřadě v Metylovicích.

Sbor dobrovolných hasičů Metylovice si Vás dovoluje pozvat na 15. ročník mládežnické soutěže o pohár starosty Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje, která se uskuteční v sobotu 2. září od 9.00 hod. na fotbalovém hřišti. Soutěže se zúčastní nejlepších 36 kolektivů mladších a starších žáků z našeho kraje. Závod potrvá zhruba do 12.00 hod. a můžete v něm podpořit i domácí družstvo mladších záků. Srdečně zvou metylovští hasiči.

Stádénka důrbež bude v sobotu 2. září 2023, v době od 10. do 10.15 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev, chovné kohouty, husokačeny, kačeny, krůty 9 týdnů za 300,- Kč, krmné směsi a vitamíny.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve své příznivce na další utkání, všechna v neděli 3. září. Žáci hrají od 11.00 hod. v Milíkově. Dorostenci od 13.30 hod. přivítají soupeře z Mostů u Jablunkova a muži od 16.00 hod. muže z Náví.