17. Duben 2024     dnes má svátek: Rudolf

04.05. 2022

Dnes v 17.00 hod., u pomníku padlých, uctíme památku padlých vojáků v 1. a 2. světové válce a 77. výročí ukončení 2. světové války. Památku uctíme položením květin i u pamětních desek v kostele, v základní škole a u sokolovny.

Klub seniorů zve na další setkání ve čtvrtek 5. května 2022 od 15.00 hod. Tentokrát se potkáme ve venkovní učebně u základní školy, kde budeme opékat párky. Vše potřebné zajistí organizační tým.

Sbor dobrovolných hasičů Metylovice Vás všechny srdečně zve na Hasičský bál v sobotu 7. května 2022 od 19.00 hod. ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích. K tanci hraje hudba MARAS, vstupné je 150,- Kč a bude připraveno občerstvení a tombola. V sobotu od 14.00 hod. se budou v sokolovně prodávat domácí zákusky. Na Vaši účast se těší místní hasiči.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato fotbalová utkání: ve středu 4. května 2022 hrají muži odložený zápas se Smilovicemi "B". Tento zápas na domácím hřišti začíná v 17.00 hod. Ve čtvrtek 5. května 2022 hrají žáci od 15.30 hod. v Neborech/Smilovicích. V sobotu 7. května hrají opět muži a od od 16.30 v Třanovicích. Doprava na tento zápas je valstní.

Kulturní komise obecního úřadu připravila pro rodiče s dětmi čarodějnou stezku. Tato stezka bude připravena od soboty 30. dubna 2022 a začíná u knihobudky,která se nacházi na cestě od kostela směrem k bývalé skládce. Stezka bude značena jednotlivými stanovišti a je přístupná pouze pro pěší, nikoli např. s kočárkem. Stezku si mohou rodiče s dětmi projít kdykoliv až do neděle 8. května 2022. Doporučujeme vzít si propisku nebo fix. Prosíme neničte připravená stanoviště.

Studénka drůbež bude v sobotu 7. května 2022, od 9.15 do 9.30 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev, chovné kohouty, krůty širokoprsní 10 týdenní bílé a bronzové, kalimery, brojlery, káčata, husokáčata, housata, krmné směsi, vitamíny a sadbové brambory žluté i červené.