29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

Obecní úřad oznamuje, že se již platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 600,- Kč za osobu, poplatek za psa 100,- Kč a za každého dalšího psa 200,- Kč. Poplatek za objekt, ve kterém není nikdo přihlášen k trvalému pobytu činí 600,- Kč. Poplatek za odpad je splatný do 31. března a poplatek za psa do 30. dubna. Všechny poplatky můžete zaplatit převodem na účet obce, hotově nebo platební kartou v pokladně OÚ.

Obecní úřad Metylovice žádá občany, aby nyní, v zimním období, neparkovali své osobní automobily na okraji místních komunikací nebo celodenně neodstavovali svá auta na parkovištích před školou, obecním úřadem či sokolovnou. Tato vozidla pak tvoří překážku zaměstnancům obce při odklízení sněhu z těchto parkovišť a omezují pracovníky zimní údržby, kteří se starají o to, aby všechny obecní cesty byly pokud možno včas a v celém úseku sjízdné.