28. Březen 2024     dnes má svátek: Soňa

27. 09. 2021

Upozorňujeme občany, že od středy 29. září do pátku 1. října nebude průjezdná silnice směrem na Palkovice v úseku od sokolovny po dolní konec. Žádáme občany, aby si svá auta odstavili na prostranství před sokolovnou, vedle základní školy nebo před obecní úřad. V těchto dne platí výlukový jízdní řád a nepojedou autobusy. V této souvislosti je uzavřena i místní pošta v Metylovicích od úterý 28. září do pátku 1. října, včetně.

Další odvoz popelnic bude ve středu 29. září. V úseku uzavřené silnice, od sokolovny po dolní konec, se může stát, že popelnice vyvezeny nebudou.

Sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu proběhne v pátek 1. a v sobotu 2. října 2021. Odpad můžete odložit v pátek od 14.00 hod. do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Sběr BIO odpadu probíhá každou sobotu od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

PR výbor Obce Metylovice ve spolupráci s místními spolky zve všechny občany na 3. ročník „Metylovského trojsešupu“, který se bude konat v sobotu 2. 10. 2021. Start i cíl bude na hřišti v Metylovicích. Hlavní trasa měří cca 14 km a vede přes tři metylovské vrcholy – Čupek, Na Magoni a Kubalanky Pro rodiče s dětmi, seniory a méně zdatné turisty bude připravena kratší trasa, která povede z hřiště na Čupek a zpět na hřiště. Délka cca 4 km. Během této značené trasy budou účastníci řešit teoretické i praktické úkoly, které připraví místní spolky. Start delší trasy bude od 9 do 10 hodin. Kratší trasa odstartuje mezi 12.30 – 13.30. Startovné pro obě trasy: dospělí 50,- Kč, děti do 15 let zdarma. Děti do 15 let se mohou na obě trasy vydat pouze v doprovodu dospělé osoby. V cíli obdrží guláš všichni účastnický list a děti medaile.

MUDr. Kajnarová oznamuje, že od pondělí 27. září do 1. října 2021, včetně, nebude z technických důvodů ordinovat. Distanční konzultace na tel. 595 174 278.

Farnost Metylovice pořádá ve čtvrtek 14. října 2021 autobusový zájezd za poznáním zajímavých kostelů v Gutech, šikmný kostel v Karviné, kostel ve Starém Bohumíně a evangelický kostel v Havířově-Bludovicích. Cena zájezdu je 200,- Kč a přihlášky přijímá p. Vavřín Michalec.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na fotbalové utkání mužů. Naši muži hrají v úterý 28. září 2021 od 15.30 v Hrádku. Autobus na tento zápas odjíždí ve 13.45 hod.