29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

30. 08. 2021

Další zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná v úterý 31. srpna od 17.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

Pravidelný odvoz popelnic je ve středu 1. září 2021.

Obec Metylovice zve na Den obce a 6. ročník Gulášmetu, který proběhne v sobotu 4. září. V bohatém programu vystoupí, mimo jiné, děti ze základní školy a bubeník Tadeáš Murko, heligonkáři ze Slovenka, Kabát Revival Life a další. Pro děti buodu připraveny kolotoče, skákací hrad a malování na obličej. Vstupné dopělí 80,- Kč a děti od 6-ti do 15-ti let 40,- Kč. Přijďte ochutnat guláše a pobavit se, jste srdečně zváni. V neděli 5. září od 15.30 hod. pak v místním kostele zahraje Barokní Gala vynikající houslista Jaroslav Svěcený. Vstupné 150,- Kč v předprodeji na OÚ, 200,- Kč na místě. Budo představeny špičkové historické housle 18. a 19. století. Po vystoupení následuje autogramiáda umělce.

Sběr BIO odpadu probíhá každou sobotu od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Ptačoroko a tenisový klub Vás zve do letního kina ve čtvrtek 2. září od 20.00 hod. v areálu za základní školou. Promítána budou hudební videa z vlastních zdrojů. Vstupné je dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na pátek 3. září ve stejnou hodinu.

Místní organizace KDU-ČSL pořádá 9. září 2021 zájezd na sv. Hostýn. Odjezd autobusu je v 6.30 hod. od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice. Cena zájezdu je 200,- Kč. Přihlášky přijímá p. Dagmar Jurečková.

Výkup kožek v naší obci proběhne ve středu 1. září 2021 v 11.55 hod. před OÚ.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na první mistrovský zápas dorostenců ve středu 1. září 2021. Naši dorostenci se na domácím hřišti utkají s vrstevníky z Dobratic. Zápas začíná v 17.00 hod.

V sobotu byla, při sportovním dni, ztracena 1 náušnice z bílého zlata. Pokud ji někdo našel, ať ji předá na obecní úřad. Děkujeme.