24. Září 2021     dnes má svátek: Jaromír

METYLOVICE
oficiální stránky obce

17.02.20201

Obecní úřad oznamuje:

- že v letošním roce přispívá seniorům z rozpočtu obce 500,- Kč. Nárok na tento příspěvek mají občané Metylovic nad 70 let i ti, kteří v roce 2021 70 let dosáhnou. Příspěvek si mohou vyzvednout v pokladně obecního úřadě do konce listopadu letošního roku.

- že se platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad pro letošní rok činí 500,- Kč pro osoby s trvalým pobytem na území obce Metylovice. Tento poplatek je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa činí 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího psa. Tento poplatek je splatný do 30. dubna letošního roku. Všechny poplatky můžete zaplatit buď hotově nebo platební kartou v pokladně obecního úřadu, v úřední dny, které jsou pondělí a středa. Dále můžete poplatky zaplatit převodem na účet obce Metylovice. Informaci k placení poplatků najdete na webových stránkách obce.

- že prodává dřevo. 1 m3 stojí 690,- Kč. K této ceně je nutno připočíst dopravu.

Obecní úřad žádá občany, aby neparkovali svá auta při krajnicích cest a na místních komunikacích. Brání tak rozhrnování sněhu a celkové zimní údržbě.