29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

07.10.2020

Obecní úřad oznamuje, že 2. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR se konají v pátek 9. a v sobotu 10. října 2020. Volit se bude v pátek od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 14.00 hod. Volební místnost je v přízemí základní školy v Metylovicích. Volič, který se ze závažných zdravotních důvodů (úraz nebo dlouhodobá nemoc) nemůže dostavit do volební místnosti, může Obecní úřad v Metylovicích nebo ve dnech voleb volební komisi požádat o volbu do přenosné volební urny. Volič se po příchodu do volební místnosti prokáže platným občanským průkazem nebo cestovním dokladem. Volební lístky obdržíte ve volební místnosti. Nutností je taky ochrana úst a dýchacích cest rouškou, respirátorem, šátkem a pod.

Dále obecní úřad oznamuje, že sběr BIO odpadu proběhne v sobotu 10. října 2020 v době od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Předplatitelům divadla oznamujeme, že v sobotu 10. října se jede do divadla na náhradní představení za dříve zrušené. Autobus odjiždí v 17.15 hod. z Pasek od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice. Nezapomeňte si vstupenky a roušky.

Studénka drůbež oznamuje, že bude v sobotu 10. října, v době od 9.30 do 9.45 hod., před OÚ prodávat kuřice různých barev, krmné směsi, vitamíny, červené a žluté brambory na uskladnění, cubuli na uskladnění, česnek sadbový i konzumní.

Spolek dobrovolně nedobrovolných herců z Bašky zve na divadelní předstvavení Slavičí dům v pátek 16. října. Představení v metylovském kinosále začína v 18.00 hod. a vstupné je 80,- Kč.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na fotbalové utkání mužů a žáků. Žáci hrají v neděli 11. října s Hukvaldami. Toto utkání začíná ve 12.30 hod. a hraje se na hřišti v Pržně. Muži hrají rovněž v neděli 11. října s Návsím. Hraje se od 15.00 hod. a autobus na toto utkání odjíždí ve 13.00 hod.