20. Duben 2024     dnes má svátek: Marcela

30.09.2020

Obecní úřad oznamuje, že volby do zastupitelstva kraje a části Senátu Parlamentu ČR se konají v pátek 2. a v sobotu 3. října 2020. Volit se bude v pátek od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 14.00 hod. Volební místnost je v přízemí základní školy v Metylovicích. Volič, který se ze závažných zdravotních důvodů (úraz nebo dlouhodobá nemoc) nemůže dostavit do volební místnosti, může Obecní úřad v Metylovicích nebo ve dnech voleb volební komisi požádat o volbu do přenosné volební urny. Volič se po příchodu do volební místnosti prokáže platným občanským průkazem nebo cestovním dokladem. Nutností je taky ochrana úst a dýchacích cest rouškou, respirátorem, šátkem a pod.

Dále obecní úřad oznamuje, že sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu proběhne v pátek 2. a v sobotu 3 října 2020. Odpad můžete v pátek od 14.00 hod. do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. V tuto dobu můžete odložit i BIO odpad. To vše v areálu bývalého horního kravína.

Klub seniorů oznamuje, že další schůzka se bude konat ve čtvrtek 1. října od 15.00 hod. na obecním úřadě.

Spolek rodičů oznamuje, že i tento rok běží soutěž ve sběru kaštanů a žaludů pro děti ze základní a mateřské školy. Soutěž končí 31. října a vítěznou třídu čeká prima zážitek.

Studénka drůbež oznamuje, že bude v sobotu 3. října 2020, v době od 9.30 do 9.45 hod., před OÚ prodávat kuřice, chovné kohouty, kalimera, krmné směsi, vitamíny, červené a žluté brambory na uskladnění, cibuli na uskladnění a česnek sadbový a konzumní.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na fotbalové utkání mužů a žáků. Žáci hrají v sobotu 3. října v Tošanovicích. Toto utkání začíná v 10.00 hod. Muži hrají v neděli 4. října s Městským fotbalovým klubem Frýdek-Místek "B". Hraje se od 15.30 hod. na hřišti v Pržně. Doprava na toto utkání je vlastní.