21. Únor 2019     dnes má svátek: Lenka

09. 01. 2019

Metylovská Schola a otec Bronislav Vás zvou na 20. Cestu do Betléma v neděli 13. ledna 2019. Začátek je v 17.00 hod. v kostele Všech svatých v Metylovicích. Na cestu si vezměte teplné oblečení a svítilnu.

Obecní úřad oznamuje, že se již platí poplatky za odpad a za psy na rok 2019. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za každého občana s trvalý pobytem na území obce Metylovice a je splatný do 31. března 2019. Poplatek za psa činí 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího psa. Tento poplatek je splatný do 30. dubna 2019.

Firma Kuřice nabízí největší druhový výběr ze špičkových vysokosnáškových nosnic šlechtitelského programu Hnedrix Genetics a Dominat. Firma preferuje pouze objednávkový systém. V měsících lednu a únoru budou objednávky dovážet pouze do měst. A to 5. února 2019 do Frýdku-Místku, na parkoviště u Lidlu na ulici Frýdlantská. Od března bude firma objednané kuřice dodávat přímo na adresu objednatele. Den a čas dodání Vám oznámí 5 dnů předem. Doprava zdrama při počtu 10 a více kuřic, při nižším počtu přípatek 200,- Kč. Nejnižší odběrní počet je 5 ks. Objednávat můžete na: e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 737 736 775. Další informace získáte z vyvěšených plakátů.

Obecní úřad žádá občany, aby neparkovali na okrajích místních komunikacích, brání tak jejich zimní údržbě a dochází pak ke zbytečným stížnostem na neudržovanou komunikaci.