20. Červenec 2017     dnes má svátek: Ilja

Organizační tým klubu seniorů zve všechny seniory na valnou hromadu klubu seniorů ve čtvrtek 3. prosince v 15.00 hod. v hospůdce Na hřišti.

Sdružení rodičů Metylovice Vás všechny srdečně zve všechny na Vánoční jarmark, který se koná v pátek 4.prosince od 14.00 do 16.00 hod. v budově základní školy. Za symbolickou cenu si můžete zakoupit vánoční ozdoby, které vyráběly děti z Metylovic. Výtěžek z prodeje bude věnován do Záchranné stanice v Bartošovicích.

Kulturní výbor obecního úřadu zve na Předvánoční jarmark s mikulášskou nadílkou v sobotu 5. prosince 2015. Akce se koná na fotbalovém hřišti a začátek je ve 14.00 hod. Ve 14.15 vystoupí děti ze základní školy, v 15.00 hod. taneční soubor BESEDA s pásmem „Co se přihodilo na horách“, v 15.45 hod. Schola se svým programem a od 16.20 hod. začne ohňová show skupiny Růže draka. V 17.00 hod. se rozsvítí vánoční strom a začne nadělovat Mikuláš. ROdiče metylovských dětí si mohou na obecním úřadě, do 2. prosince, vyzvednout lístky, na jejiž základě jim bude Mikulášem vydán balíček. Akce se koná za každého počasí.

Krajský úřad ve spolupráci s městem Frýdlant nad Ostravicí bude poskytovat konzultace žadatelům o tzv. kotlíkové dotace. Konzultace budou probíhat v zasedací místnosti městského úřadu ve Frýdlantě v pondělí 7. prosince od 15.30 do 17.00 hod. a v pátek 11. prosince od 10.00 do 16.00 hod.

Před obecními byty byl nalezen klíč. Tento klíč je uložen na obecním úřadě.