29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

18.06.2018

Další zasedání zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná dnes v 18.00 hod. na obecním úřadě.

V sobotu 23. června se sbírá BIO odpad od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Ve dnech 23. a 24. června 2018 se uskuteční cyklistický závod FORCE - SPAC 2018. Trasa závodu v sobotu 23. je následující: start a cíl u palkovické sjezdovy, okruh vede obcemi Metylovice-Lhotka-Kozlovice-Myslík-Palkovice. Start od 14.00 do 14.15 hod. a jedou se 4 okruhy. V neděli 24. června vede trasa takto: start u palkovické sjezdovky v 10.00 až 10.15 hod. a dále 1 okruh obcemi Metylovice-Lhotka-Kozlovice-Myslík-Palkovice a další okruh obcimi Metylovice-Frýdlant n.O.-Pstruží s dojezdem na Ondřejníku. Závod se jede za plného silničního provozu, proto žádáme všechny občany, aby dbali zvýšení pozornosti při pohybu na celé trase závodu.

Informujeme občany obce Metylovice, že dne 27. 6. 2018 po svozu odpadu bude zahájeno čipování všech popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad v obci. Všechny nádoby v systému obce, které slouží ke shromažďování směsných komunálních odpadů budou postupně označeny plastovým RFID čipem.Instalované čipy budou sloužit k identifikaci nádob a ke zpřesnění evidence svezených nádob.Žádáme tímto všechny občany, aby dne 27. 6. 2018 vystavili ke svozu a k označení (před plot, před branku svého rodinného domu) všechny popelnice používané ke sběru směsných komunálních odpadů, a to i ty nádoby, které jsou vystavovány pouze mimořádně nebo v zimním období, tak, aby je zaměstnanci společnosti Frýdecká skládka, a.s. mohli opatřit čipem. Zároveň žádáme občany o viditelné označení svých nádob číslem popisným (popisem, nálepkou, visačkou apod.).Jelikož je čipování nádob časově náročné a bude probíhat i v následujících dnech po svozu, žádáme občany, aby si neočipované nádoby neschovávali a nechali je přístupné do doby označení.Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.