18. Červen 2018     dnes má svátek: Milan

13.06.2018

Další zasedání zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná v pondělí 18. června v 18.00 hod. na obecním úřadě.

Farma Gazda Bohumín bude v pátek 15. června 2018, v době od 13.10 hod., před OÚ prodávat nosné kuřice před snůškou, káčata, krůťata, husokáčata mulard, housata, brojlerová kuřata, krmné směsi a vitamíny a doplňky pro drůbež.

V pasekách u dětského hřiště byl minulý týden nalezen mobilní telefon. Jeho majitel nebo majitelka si jej může vyzvednout na OÚ.

V sobotu 16. června se sbírá BIO odpad od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, pořádá v sobotu 16. 6. 2018 již 16. ročník memoriálu Ondřeje Šprly v kopané starších žáků. Turnaj začíná v 8 hodin na fotbalovém hřišti v Metylovicích za účasti družstev TJ Sokol Ostravice, TJ Sokol Palkovice, TJ Kysučan Korňa (Slovensko) a domácích Metylovic. Srdečně zvou metylovští fotbalisté.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na poslední mistrovské utkání mužů: v sobotu 16.června hrají muži v Oldřichovicích. Zápas začíná ve 17.00 hod. a autobus na toto utkání odjíždí v 15.15 hod.

Informujeme občany obce Metylovice, že dne 27. 6. 2018 po svozu odpadu bude zahájeno čipování všech popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad v obci. Všechny nádoby v systému obce, které slouží ke shromažďování směsných komunálních odpadů budou postupně označeny plastovým RFID čipem.Instalované čipy budou sloužit k identifikaci nádob a ke zpřesnění evidence svezených nádob.Žádáme tímto všechny občany, aby dne 27. 6. 2018 vystavili ke svozu a k označení (před plot, před branku svého rodinného domu) všechny popelnice používané ke sběru směsných komunálních odpadů, a to i ty nádoby, které jsou vystavovány pouze mimořádně nebo v zimním období, tak, aby je zaměstnanci společnosti Frýdecká skládka, a.s. mohli opatřit čipem. Zároveň žádáme občany o viditelné označení svých nádob číslem popisným (popisem, nálepkou, visačkou apod.).Jelikož je čipování nádob časově náročné a bude probíhat i v následujících dnech po svozu, žádáme občany, aby si neočipované nádoby neschovávali a nechali je přístupné do doby označení.Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.