15. Srpen 2018     dnes má svátek: Hana

04.06.2018

Obecní úřad upozorňuje občany, že v úterý 5. června nepůjde elektrický proud v části obce od Sosny až po třešňový sad, a to do 7.30 do 12.00 hod. Ve středu 6. června nepůjde elektrický proud v celé obci od 7.30 do 15.00 hod.

Z důvodu vypnutí elektřiny bude ve středu 6. června uzavřen obecní úřad.

MUDr. Kajnarová oznamuje, že ve středu 6. června nebude ordinovat.

Ptačoroko a Tenisový klub Karlický zve na další Bluegrass Theatre Metylovice v sobotu 9. června 2018 od 18.00 hod. v areálu za základní školou. V programu vystoupí Wind z Havířova, eFeM Grass z Frýdku-Místku, Whisky Before Breakfast z Ostravy a Goodwill. Vstupné je 115,- Kč a děti v doprovodu rodičů zdarma. Občerstvení je zajištěno.

V sobotu 9. června se sbírá BIO odpad od 10.00 do 12.00 hod.

Informujeme občany obce Metylovice, že dne 27. 6. 2018 po svozu odpadu bude zahájeno čipování všech popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad v obci. Všechny nádoby v systému obce, které slouží ke shromažďování směsných komunálních odpadů budou postupně označeny plastovým RFID čipem. Instalované čipy budou sloužit k identifikaci nádob a ke zpřesnění evidence svezených nádob.

Obecní úřad žádá tímto všechny občany, aby dne 27. 6. 2018 vystavili ke svozu a k označení (před plot, před branku svého rodinného domu) všechny popelnice používané ke sběru směsných komunálních odpadů, a to i ty nádoby, které jsou vystavovány pouze mimořádně nebo v zimním období, tak, aby je zaměstnanci společnosti Frýdecká skládka, a.s. mohli opatřit čipem. Zároveň žádáme občany o viditelné označení svých nádob číslem popisným (popisem, nálepkou, visačkou apod.).Jelikož je čipování nádob časově náročné a bude probíhat i v následujících dnech po svozu, žádáme občany, aby si neočipované nádoby neschovávali a nechali je přístupné do doby označení. Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato mistrovská utkání: v neděli 10. června hrají žáci s Raškovicemi. Jejich zápas začíná ve 14.30 hod. I muži hrají v neděli 10. června od 17.00 hod. s Kozlovicemi. Oba zápasy se hrají na domácím hřišti.