27. Květen 2018     dnes má svátek: Valdemar

30.04.2018

Kulturní komise obecního úřadu zve na Čarodějnický slet v úterý 1. května. Od 15.00 hod. bude přistávací plocha připravena na fotbalovém hřišti. Pro děti jsou připraveny soutěže, vyhodnocení kostýmů a párek na opečení. Další občerstvení je rovněž pro všechny zajištěno. Akce se koná za každého počasí.

Další pravidelný odvoz popelnic bude ve středu 2. května 2018.

V měsíci květnu si připomínáme již 73. výročí osvobození České republiky od fašismu. Významný milník celosvětových dějin si v naší obci připomeneme ve středu 2. května v 17.00 u památníku obětí 1. a 2. světové války u kostela Všech svatých v Metylovicích.

Klub seniorů oznamuje, že další setkání se uskuteční ve čtvrtek 3. května 2018. V 15.00 hod. se sejdeme v hospůdce Na hřišti, kde si opečeme párky. Vše potřebné zajistí organizační tým.

Obecní úřad upozorňuje, že skončila lhůta pro zaplacení poplatků za odpad. Kdo ještě nezaplatil, ať tak učiní v nejbližší době, vyhne se tak vymáhání dle daňového řádu. Poplatek za psa se platí do konce dubna letošního roku.

Sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu proběhne v pátek 4. a v sobotu 5. května 2018. Odpad můžete odložit v pátek od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. V sobotu od 10.00 hod. můžete odloži BIO odpad. To vše v areálu bývalého horního kravína.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato mistrovská utkání: v sobotu 5. května hrají žáci na Ostravici a utkání začína ve 14.00 hod. Muži hrají rovněž V sobotu 5. května v Bašce. Toto utkání začíná v 16.30 hod. a doprava na něj je vlastní.