21. Duben 2018     dnes má svátek: Alexandra

04.04.2018

Před obecním úřadem byly nalezeny dioptrické brýle. Majitel si je může vyzvednout v potravinách u p. Pavelkové.

Další setkání klubu seniorů bude ve čtvrtek 5. dubna od 15.00 hod. na obecním úřadě. Na programu bude, mimo jiné, přednáška o léčivých magnetech.

Dětská lékařka MUDr. Berská z léčebny oznamuje, že v pátek 6. dubna neordinuje. Akutní případy ošetří dětská příjmová ambulance v nemocnici ve Frýdku-Místku.

Obecní úřad nabízí občanům ke koupi měkké a tvrdé palivové dříví. Cena za měkké dřevo, např. smrk, je 690,- Kč, za tvrdé dřevo, jako javor nebo olše je 1150,- Kč. V ceně není zaúčtována doprava. Objednávky hlaste na obecním úřadě. Zde získáte další informace.

Divadelní spolek Sokol na prknech oznamuje, že se na obecní úřadu prodávají vstupenky na divadelní představení Vraždy a něžnosti, která budou odehrána ve dnech 27. a 28. dubna v kinosále místní sokolovny. Vstupenky na tato představení stojí 100,- Kč.

Občanské sdružení Koňské nebe a obec Metylovice Vás zvou na výstavu obrazů Marcely Brodové a jejich žákyň pod názvem MOJE ŠKOLA. Výstava bude zahájena v muzeu slavnostní vernisáží v neděli 8. dubna v 15.30 hod. a potrvá do 3. června 2018.

Studénka drůbež oznamuje, že bude v sobotu 7. dubna, v době od 9.30 do 9.45 hod. před OÚ prodávat kuřice stáří 22 týdnů, kačeny, husokačeny a krmné směsi a vitamíny.

Sbor dobrovolných hasičů Metylovice Vás zve na soutěž železných hasičů a hasiček TFA (čti Té Ef Á) Metylovice 2018. Soutěž se koná v sobotu 7. dubna od 9 hodin a bude probíhat za každého počasí po celý den v areálu fotbalového hřiště v Metylovicích. Od 10:00 hodin do 16:00 hodin si můžou zasoutěžit na své trati i děti, odměna jistá. Pro dospělé je připravena soutěž v bouchání kladivem na čas. Občerstvení zajištěno.Přijďte podpořit závodníky a sami si vyzkoušet své schopnosti. Na vaši účast se těší hasiči.

Obecní úřad upozorňuje, že skončila lhůta pro zaplacení poplatků za odpad. Kdo ještě nezaplatil, ať tak učiní v nejbližší době, vyhne se tak vymáhání dle daňového řádu. Poplatek za psa se platí do konce dubna letošního roku.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato mistrovká utkání: v sobotu 7.dubna hrají žáci v Tošanovicích. Jejich utkání začíná v 10.00 hod. V neděli 8. dubna hrají muži s Pískem. Tento zápas na domácím hřišti začíná v 15.30 hod.