20. Listopad 2018     dnes má svátek: Nikola

24.01.2018

MUDr. Kajnarová oznamuje, že od pondělí 29. ledna do pátku 2.února 2018 má dovolenou a nebude ordinovat. Zástup je zajištěn v ordinaci MUDr. Kabuta ve Frýdlantě n. O. od pondělí 29. ledna do čtvrtka 1. února.

II. kolo voleb prezidenta České republiky se konají v pátek 26. a v sobotu 27. ledna 2018. Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 26. ledna od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 27. ledna od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi. Volební lístky budou k dispozici až ve volební místnosti v den konání voleb.

Obecní úřad oznamuje občanům, že se již platí poplatky za odpad a psy. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce a je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Tento poplatek je splatný do 30. dubna.

Hasiči z Metylovic zvou občany na Hasičský bál, který se uskuteční v sobotu 27. ledna od 19.00 hod. ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích. K tanci hrají 2 hudby, je připraveno kulturní vystoupení a bohaté občerstvení. V sobotu se budou Od 14.00 hod. v sokolovně prodávat domácí zákusy. Vstupné na ples je 100,- Kč.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 20,- Kč. Taky si mohou zakoupit PEXESO, které je sestaveno z fotografií kulturních akcí konaných v Metylovicích. Cena Pexesa je 25,- Kč.