23. Květen 2018     dnes má svátek: Vladimír

22.01.2018

Další zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná dnes od 18.00 hod. na obecním úřadě.

Pravidelný odvoz popelnic bude ve středu 24. ledna.

II. kolo voleb prezidenta České republiky se konají v pátek 26. a v sobotu 27. ledna 2018. Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 26. ledna od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 27. ledna od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi. Volební lístky budou k dispozici až ve volební místnosti v den konání voleb.

Obecní úřad oznamuje občanům, že se již platí poplatky za odpad a psy. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce a je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Tento poplatek je splatný do 30. dubna.

Hasiči z Metylovic zvou občany na Hasičský ples, který se uskuteční v sobotu 27. ledna od 19.00 hod. ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích. K tanci hrají 2 hudby, je připraveno kulturní vystoupení a bohaté občerstvení. V sobotu se budou Od 14.00 hod. v sokolovně prodávat domácí zákusy. Vstupné na ples je 100,- Kč.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 20,- Kč. Taky si mohou zakoupit PEXESO, které je sestaveno z fotografií kulturních akcí konaných v Metylovicích. Cena Pexesa je 25,- Kč.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další mistrovské utkání žen. V sobotu 20. ledna přivítají naše ženy soupěřky z TJ Kotouč Štramberk a první utkání v domácí tělocvičně začíná v 9.00 hod.