22. Červenec 2018     dnes má svátek: Magdeléna

17.01.2018

Obecní úřad ve spolupráci se Sportovním klubem Metylovice zve občany na veřejnou prezentaci projektu "Rekostrukce šaten a přístavba umýváren" na fotbalovém hřišti. Tato prezentace proběhne dnes v 17.00 hod. v hospůdce Na hřišti.

Další zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná v pondělí 22. ledna 2018 od 18.00 hod. na obecním úřadě.

II. kolo voleb prezidenta České republiky se konají v pátek 26. a v sobotu 27. ledna 2018. Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 26. ledna od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 27. ledna od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi. Volební lístky budou k dispozici až ve volební místnosti v den konání voleb.

Obecní úřad oznamuje občanům, že se již platí poplatky za odpad a psy. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce a je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Tento poplatek je splatný do 30. dubna.

Nikol drůbež bude v sobotu 20. ledna, v době od 9.45 do 10.00 hod. před OÚ prodávat kuřice 22 týdnů různých barev a krmné směsi a vitamíny pro drůbež.

Hasiči z Metylovic zvou občany na Hasičský ples, který se uskuteční v sobotu 27. ledna od 19.00 hod. ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích. K tanci hrají 2 hudby, je připraveno kulturní vystoupení a bohaté občerstvení. V sobotu se budou Od 14.00 hod. v sokolovně prodávat domácí zákusy. Vstupné na ples je 100,- Kč.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 20,- Kč. Taky si mohou zakoupit PEXESO, které je sestaveno z fotografií kulturních akcí konaných v Metylovicích. Cena Pexesa je 25,- Kč.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další mistrovské utkání žen. V sobotu 20. ledna přivítají naše ženy soupěřky z TJ Kotouč Štramberk a první utkání v domácí tělocvičně začíná v 9.00 hod.