23. Červenec 2018     dnes má svátek: Libor

10.01.2018

Předplatitelům divadla oznamujeme, že další představení je v sobotu 13. ledna. Odjezd autobusu je v 17.15 od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice.

Farní úřad o obecní úřad Metylovice oznamuje, že v sobotu 13. ledna budou chodit ještě skupinky Tří králů. Pokud vedoucího skupinky neznáte, zkontolujte si jeho pověřovací doklad, který musí mít u sebe na viditelném místě.

Obecní úřad oznamuje občanům, že se již platí poplatky za odpad a psy. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce a je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Tento poplatek je splatný do 30. dubna.

Firma 3M kominictví bude v naší obci v pondělí 15.1.2018 provádět kontroly komínů a čištění za poplatek 300,- Kč za průduch. Kdo by měl zájem může se objednat na telefoní číslo 777 997 338.

Volby prezidenta České republiky se konají v pátek 12. a v sobotu 13. ledna 2018. Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 12. ledna od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 13. ledna od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 20,- Kč. Taky si mohou zakoupit PEXESO, které je sestaveno z fotografií kulturních akcí konaných v Metylovicích. Cena Pexesa je 25,- Kč.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další mistrovské utkání mužů. V sobotu 13. ledna přivítají naši můži soupěře z TJ Kotouč Štramberk a první utkání v domácí tělocvičně začíná v 9.00 hod.