19. Prosinec 2018     dnes má svátek: Ester

03.01.2018

Obecní úřad oznamuje občanům obce, že již nemusí třídit sklo na barevné a bílé. Láhve od nápojů, léků, skleněné nádoby a jiné obaly z barevného nebo čirého skla tak nyní může odkládat do jednoho kontejneru na sklo, který je zrovna umístěn na vámi dostupném stanovišti. Ke sloučení sběru skla dochází na základě skutečnosti, že sklárny jsou v dnešní době schopny oddělit čiré sklo od barevného na svých třídicích linkách a není proto nutné separovat sklo přímo u původce, tedy občanů.

Obecní úřad oznamuje občanům, že se již platí poplatky za odpad a psy. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce a je splatný do 31. března letošního roku. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Tento poplatek je splatný do 30. dubna.

Klub seniorů oznamuje, že první letošní setkání poroběhne ve čtvrtek 4. ledna od 15.00 hod. na obecním úřadě.

Metylovská Schola a otec Bronislav zvou na 19. Cestu do Betléma v neděli 7. ledna v 17.00 hod. v kostele Všech svatých v Metylovicích. Na cestu si vezměte baterku a teplé oblečení.

Volby prezidenta České republiky se konají v pátek 12. a v sobotu 13. ledna 2018. Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 12. ledna od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 13. ledna od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 20,- Kč. Taky si mohou zakoupit PEXESO, které je sestaveno z fotografií kulturních akcí konaných v Metylovicích. Cena Pexesa je 25,- Kč.