20. Září 2018     dnes má svátek: Oleg

11. 10. 2017

Studénka drůbež bude v sobotu 14. října, v době od 9.45 do 10.00 hod.před OÚ podávat kuřice a krmné směsi pro drůbež a králíky. Dále bude prodávat brambory na uskladnění za 7 Kč, cibuli, česnek, zelí krouhané i hlávkové, ořechy vlašské i lískové, jablka, hrušky, rajčata, papriky, mrkev a další zeleninu.

V sobotu 14. října v době od 10.00 do 12.00 hod se sbírá bio odpad.

Hasiči z Metylovic budou v sobotu 14. října od 8.00 hod. sbírat železný šrot. Šrot dávejte k příjezdovým cestám až v den odvozu, aby se zamezilo krádeži. Vetší kusy můžete nahlásit na tel. 724 157 013.

Občanské sdružení Koňské nebe a obec Metylovice zvou na výstavu obrazů Stanislava Němce a Víta Mališe. Výstava v místním muzeu potrvá do konce listopdau.

Oznamujeme občanům, že si na obecním úřadě mohou zakoupit kalendář na r. 2018. Cena kalendáře je 50,- Kč.

Sdružení rodičů zve děti a jejich rodiče na výlet na Horečku, který se koná v pátek 13. října. Sraz je před základní školou ve 14 hdo. a příchod zpět bude v 17.30 hod. S sebou si vezměte sportovní oblečení, batůžek, pláštěnku a dobrou náladu. Občerstvení je zajištěno. Za deště se akce nekoná.

Sdružení rodičů vyhlásilo soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Zapojit se mohou všichni žáci základní a mateřské školy. Žaludy a kaštany odevzdávejte ve svých třídách svým učitelům. Soutěž končí 31.října. Na vítěznou třídu čeká velká sladká odměna. Tak vzhůru do lesů.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají ve dnech 20. a 21. října 2017.Volební místnost v Metylovicích bude v budově Základní školy, v 1. třídě. Volit budeme v pátek 20. 10. 2017 od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 21. 10. 2017 od 08.00 do 14.00 hod. Voliči mají možnost požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, o to, aby mohli hlasovat mimo volební místnost, tedy doma, a to pouze ve svém volebním okrsku tam, kde mají trvalý pobyt. O tuto možnost volič žádá před konáním voleb obecní úřad Metylovice, nebo v den voleb přímo volební komisi.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato fotbalová utkání: v neděli 15. října sehrají žáci svůj další zápas s Palkovicemi. Utkání začíná ve 12.30 hod. Muži hrají rovněž v nděli 15. října a taky s Palkovicemi. Jejich zápas začíná v 15.00 hod. Obě utkání se hrají na domácím hřišti.