24. Září 2017     dnes má svátek: Jaromír

17. 05. 2017

Obecní úřad oznamuje občanům, že ve dnech 22.5 až 10.6 2017 se bude konat pro všechny domácnosti a firmy obce Metylovice shromažďování dat do energetické aukce na snížení nákladů na topení, elektřínu a ohřev vody. Navštíví Vás pracovníci společnosti TERRA GROUP, kteří z Vašich dokumentů ověří, zda se Vás aukce týká. Bližší informace naleznete na vývěskách obecního úřadu. Tuto akci nezaštiťuje obec.

Sdružení rodičů zve všechny děti a jejich rodiče na tradiční smažení vaječiny, které se koná v pátek 19. května od 16.00 hod v areálu fotbalového hřiště. Vstupné dospělí 4 vajíčka, děti 2 vajíčka. Akce se koná za každého počasí. Na všchny se těší Sdružení rodičů.

Obecní úřad zve občany na divadelní představení divadla Devítka z Ostravy, Představení pod názvem "MAY DAY" bude odehráno v pátek 19. května ve 20 hod. v kinosále místní sokolovny. Vstupné je 50,- Kč.

Předplatitelům divadla oznamujeme, že poslední představení této sezóny se koná v sobotu 20. května. Odjezd autobusu je v 17.15 hod. od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice.

Sběr bio odpadu proběhne v sobotu 13. května od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Tělocvičná jednota Sokol Metylovice, zve na přednášku Metylovského rodáka sociologa, ekologa a poslance evropského parlamentu profesora Jana Kellera s tématem evropské rozpory ve světle migrace. Přednáška se uskuteční v pátek 26. května ve 20.00 hod. v kinosále místní sokolovny. Vstupné je dobrovolné.

Divadelní spolek "Sokol na prknech" z Metylovic představí svůj první divadelní počin. Divadelní hru Antonína Procházky "S Tvojí dcerou ne" odehrají v premiéře v sobotu 27. května od 20 hod. v kinolále místní sokolovny. Reprízu této hry můžete shlédnout v pátek 2. června od 20 hod. a derniéru a v sobotu 3. června od 19.00 hod. Vstupné na všechna představení je 120,- Kč. Vstupenky se od 15. května v předprodeji prodávají na obecním úřadě u p. Vrbové.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tyto fotbalové utkání: v neděli 21. května hrají žáci od 14.30 proti Bašce a muži hrají od 17.00 hod. proti Písku. Obě utkání se hrají na domácím hřišti.