20. Červenec 2017     dnes má svátek: Ilja

26. 04. 2017

Další pravidelný odvoz popelnic bude ve středu 3. května.

Naším regionem bude projíždět "Protidrogový vlak", a to ve dnech 27. - 29. dubna 2017. zastávka vlaku bude mimo jiné i ve Frýdlantě n. O. Tento vlak si veřejnost může prohlédnout ve čtvrtek 27. a v pátek 28. dubna vždy od od 15.30 do 18.20 hod. a v sobotu 29. dubna od 10.00 do 16.30 hod. Vstupné je 20,- Kč.

Sběr bio odpadu proběhne v sobotu 29. dubna v době do 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Kulturní výbor obecního úřadu Metylovice zve na Čarodějnický slet v pondělí 1. května. Přistávací plocha bude připravena od 15.00 hod. na fotbalovém hřišti v Metylovicích. Jsou připraveny soutěže pro děti, soutěž o nejlepší kostým, pro děti párek na opékání, vystoupí klauni z Balónkova. Občerstvení je zajištěno a akce se koná za každého počasí.

V úterý 2. května, v 18.00 hod., proběhne v kinolále místní sokolovny informační schůzka na téma "Jak získat kotlíkovou dotaci" z programu Nová zelená úsporám. Jak na dotaci poradí firma Dům kotlů.

Klub seniorů oznamuje, že další setkání bude ve čtvrtek 4. května od 15.00 hod. na hřišti a budou se opékat párky.

Obecní úřad upozorňuje občany, že z důvodu realizace veřejného osvětlení bude docházet k částečné uzavírce místní komunikace nad ovocným sadem (od restaurace Dvořáček k rodinnému domu p. Stanislava Pinka). Práce potrvají asi 2 měsíce.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, Vás zve na další fotbalové utkání mužů a žáků. Muži hrají v sobotu 29. dubna od 16.30 v Oldřichovicích. Odjezd autobusu na toto utkání je v 14.45 hod. Žáci hrají v neděli 30. dubna s vrstevníky z Nebor/Smilovic. Jejich zápas začíná ve 14.00 hod. a hraje se na hřišti v Neborech.