17. Prosinec 2017     dnes má svátek: Daniel

05. 10. 2016

Sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu proběhne v pátek 7. a v sobotu 8. října v areálu bývalého horního kravína. V pátek můžete odpad odložit v době do 15.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 08.00 do 12.00 hod. Je to letos poslední sběr tohoto druhu. Sběr bioodpadu probíhá každou sobotu od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Obecní úřad Metylovice oznamuje, že volby za zastupitelstva Moravskoslezského kraje se konají v pátek 7. října 2016 od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 8. října 2016 od 08.00 do 14.00 hod. Volební místnost se nachází v budově základní školy v Metylovicích. Volič, po příchodu do volební místnosti, musí prokázat svou totožnost platným občanským průkazem nebo platným cestovním průkazem. Volič, který se ze zdravotních důvodů nemůže dostavit do volební místnosti, může obecní úřad v Metylovicích, nebo ve dnech voleb volební komisi, požádat o volbu do přenosné volební urny.

Hasiči z Metylovice budou v sobotu 8. října od 8 hod. sbírat železný šrot. Hasiči žádají, abyste šrot dávali k příjezdovým cestám až v den odvozu, zamesí se tak krádeží šrotu. Větší kusy můžete nahlásit na telefon 731 430 707.

Cirkus Pacifik oznamuje, že bude v naší obci hostovat ve středu 5. října v jediném představení a to od 17 hod. na hřišti. V programu uvidíte artisty, kouzelníky, cvičená zvířátka, klauny akrobatý a další. Podladna bude otevřena již hodinu před představením. děti do 3 let mají vstup zdarma. Cirkusový stan je vytápěn.

Předplatitelům divadla oznamujeme, že první představení sezóny 2016/2017 bude v sobotu 15. října. Odjezd autobusu je v 17.15 hod. od Sosny a dále po zastávkách směrem na Palkovice.

Sdružení rodičů vyhlásilo soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Soutěž začala již 15. září a končí 15. listopadu. Vyhlášení vítězů bude 30. listopadu. Nasbírané kaštany a žaludy mohou děti odevzdávat ve svých třídách ve škole i školce. Vítězná třída dostane velkou sladkou odměnu.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další utkání krajského přeboru mužů a žen ve volejbalu. Ve čtvrtek 6. října hrají naši muži s celkem Green Volley Beskydy B. Začátek zápasu je v 16.30 hod. V sobotu 8. října přivítají naše ženy soupeřky z Kozlovic. Zápas začíná v 9.00 hod. Oba zápasy se hrají v domácí tělocvičně.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na další fotbalového utkání mužů a žáků. V neděli 9. října hrají žáci ve 12.30 hod. se Sedlištěmi. Muži hrají rovněž v neděli 9. října od 15.00 hod. s Hukvaldami. Oba zápasy se hrají na domácím hřišti.