22. Září 2017     dnes má svátek: Darina

31. 08. 2016

Sběr velkoobjemového odpadu proběhne v pátek 2. a v sobotu 3. září v areálu bývalého horního kravína. Odpad zde můžete odložit v pátek od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Budou se sbírat i pneumatiky. V sobotu rovněž probíhá sběr bioodpadu.

Klub seniorů oznamuje, že pravidelné setkání seniorů nebude ve čtvrtek 1. září, jak bylo uvedeno ve Zpravodaji, ale až 15. září. Senioři se sejdou i v sobotu 3. září na Dni obce, kde se budou účastnit soutěže ve vaření guláše.

Spolky Ptačoroko a Tenisový klub Karlický pořádají v pátek 2. září další Bluegrass Theatre Metylovice. V programu se představí domácí bluerassová kapela Ptačoroko a legendární brněnská kapela Poutníci, která slavila již 45 let své existence. Akce se koná v areálu za školou a vstupné je 120,- Kč.

V sobotu 3. září pořádá Obec Metylovice Den obce na fotbalovém hřišti, se začátkem ve 14.00 hod. V bohatém programu se představí děti z místní základní a mateřské školy, klauni na volné noze, Smoukmen - edukativní shwov jak lépe a levněji topit, cimbálová muzika Lipka, k tanci i poslechu zahraje Jiří schelinger revival a Krakatit. Rovněž budou připraveny atrakce pro děti. V rámci této akce nabízíme místním podnikatelům a výrobcům možnost prodeje a propagace svých produktů. Zahájení prodeje v sobotu od 14.00. Stánek si prodávající zajistí sám. Nutno svou účast telefonicky nahlásit na místním OÚ na tel. č. 558 686 129 do 31. 8. 2016. Prodejce hradí poplatek 100 Kč.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na další fotbalového utkání mužů a žáků. V neděli 4. září hrají žáci svůj první zápas v Tošanovicích. Utkání začíná v 10.00 hod. Muži hrají rovněž v neděli 4. září v Bukovci. Zápas začíná v 16.30 hod. a autobus na toto utkání odjíždí ve 14.30 hod.

Sportovní klub Metylovice, oddíl ASPV ženy, oznamuje, že v úterý 6. září začne pravidelné cvičení žen. Ženy cvičí vždy od 19.30 hod. v tělocvičně.