24. Září 2017     dnes má svátek: Jaromír

04.05.2016

V měsící květnu si připomínáme již 71. výročí osvobození České republiky od fašismu. Významný milník celosvětových dějin si v naší obci připomeneme ve středu 4. května v 17.00 hod. u památníku obětí 1. a 2. světové války u kostela Všech svatých v Metylovicích.

Obecní úřad oznamuje, že je již po splatnosti všech místních poplatků a stále mnozí ještě zaplaceno nemají. Obecní úřad žádá ty občany, kteří ještě poplatky nezaplatili, aby své dluhy uhradili, vyhanou se tak vymáhání a exekucím.

Klub seniorů připomíná, že další setkání bude ve čtvrtek 5. května od 15.00 hod. v hospůdce Na Hřišti, bude se smažit vaječina. Doneste s sebou pouze vajíčka, vše ostatní zajistí organizační tým.

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 6 a v sobotu 7. května proběhne v areálu bývalého horního kravín sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Odpad můžete odložit v pátek v době od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 08.00 do 12.00 hod. V sobotu se bude rovněž sbírat bioodpad, a to od 10.00 do 12.00 hod.

Drůbežárna Prace oznamuje, že bud v úterý 10. května, od 10.30 hod., před OÚ prodávat kuřice všech barev a chovné kohouty za 170- Kč, roční slepice za 80,- Kč, brojlerová kuřata, káčata, husokačeny, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále bude vykupovat králičí kožky.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato fotbalová utkání. V sobotu 7. května hrají žáci v 10.00 hod. v Janovicích. Muži hrají v neděli 8.května v 16.30 hod. v Lískovci. Doprava na tento zápas je vlastní.