21. Srpen 2017     dnes má svátek: Johana

02.05.2016

Další odvoz popelnic bude ve středu 4. května.

Obecní úřad oznamuje, že je již po splatnosti všech místních poplatků a stále mnozí ještě zaplaceno nemají. Obecní úřad žádá ty občany, kteří ještě poplatky nezaplatili, aby své dluhy uhradili, vyhanou se tak vymáhání a exekucím.

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 6 a v sobotu 7. května proběhne v areálu bývalého horního kravín sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Odpad můžete odložit v pátek v době od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 08.00 do 12.00 hod. V sobotu se bude rovněž sbírat bioodpad, a to od 10.00 do 12.00 hod.

Základní škola Mjr. Ambrože Bílka a Mateřská škola Metylovice oznamuje, že v úterý 3. května 2016, v budově základní školy, v době od 15.00 do 17.00 hod., proběhne zápis dětí do materřské školy v Metylovicích. S sebou vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz. K předškolnímu vzdělávání bude přijato 13 dětí. Kritéria pro přijímání dětí jsou uvedena ve směrnici k přijímání děti do MŠ, kterou najdete na internetových stránkách školy nebo obecního úřadu.

V měsící květnu si připomínáme již 71. výročí osvobození České republiky od fašismu. Významný milník celosvětových dějin si v naší obci připomeneme ve středu 4. května v 17.00 hod. u památníku obětí 1. a 2. světové války u kostela Všech svatých v Metylovicích.

Klub seniorů oznamuje, že další setkání proběhne ve čtvrtek 5. května na hřišti, kde se bude od 15.00 hod. smažit vaječina. Přineste pouze vajíčka, o vše ostatní se postará realizační tým.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato fotbalová utkání. V sobotu 7. května hrají žáci v 10.00 hod. v Janovicích. Muži hrají v neděli 8.května v 16.30 hod. v Lískovci. Doprava na tento zápas je vlastní.