24. Září 2017     dnes má svátek: Jaromír

27.04.2016

Obecní úřad oznamuje, že do konce dubna je splatný poplatek za psa, který činí 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Připomínáme, že do konce března byl splatný poplatek za odpad, tak nezapomeňte uhradit své závazky.

Obecní úřad oznamuje, že v sobotu 30. dubna v době od 10 – 12 hodin se v areálu bývalého horního kravína bude sbírat bioodpad.

Kulturní výbor obecního úřadu zve na Čarodějnický slet v sobotu 30. dubna. Přistávací plocha bude na fotbalovém hřišti připravena od 15.00 hod. Dále jsou připraveny soutěže pro děti, soutěž o nejlepší kostým. Vystoupí klauni Na volné noze. Pro děti je připraven párek k opékání. Akce se koná za každého počasí.

Základní škola Mjr. Ambrože Bílka a Mateřská škola Metylovice oznamuje, že v úterý 3. května 2016, v budově základní školy, v době od 15.00 do 17.00 hod., proběhne zápis dětí do materřské školy v Metylovicích. S sebou vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz. K předškolnímu vzdělávání bude přijato 13 dětí. Kritéria pro přijímání dětí jsou uvedena ve směrnici k přijímání děti do MŠ, kterou najdete na internetových stránkách školy nebo obecního úřadu.

Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 28. dubna od 10.30 hod. před OÚ prodávat kuřice všech barev a chovné kohouty za 170,- Kč /kus, roční slepice za 80,- Kč, brojlerová kuřata, káčata, husokačeny, krůty, krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky. Bodou vykupovat i králičí kůže.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na poslední mistrovské utkání krajského přeboru žen. V sobotu 30. dubna přivítají naše ženy soupeřky z SK Slezan Opava. První zápas v domácí tělocvičně začíná v 10.00 hod.

Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, zve na tato fotbalová utkání. V neděli 1. května hrají žáci ve 14.00 hod. s Řepištěmi. Muži hrají rovněž v neděli 1.května v 16.30 hod. s BUkovcem. Obě utkání se hrají na domácím hřišti.