17. Listopad 2017     dnes má svátek: Mahulena, Den boje studentů za svobodu a demokracii (1989)

29.02.2016

Muzeum Koňské nebe Metylovice hodlá ve výstavní síni muzea uspořádat výstavu ručních prací. Ví se, že v Metylovicích je spousta tvořivých a nápaditých občanů a bylo by škoda, kdyby jejich výtvory nemohli spatřit i ostatní. Prosíme proto o zapůjčení výšivek, háčkovaných, pletených a ušitých výtvorů, dále uvítáme malbu, drátkování, drhání, keramiku, šperky, kraslice, techniku dekupáž, pedig, pečwork, řezbářství, vazbu květin, výrobky z proutí, fimo hmoty, šustí, malované kameny, vizovické pečivo, perník aj. Mohou být výrobky z jakéhokoli materiálu a jakoukoli technikou. Budou jen vítány. Popřípadě i zdařilé fotografie výrobku, který je zdokumentovaný.Své výtvory můžete přinést přímo do muzea ve středu 2.března od 15.30 do 18 hodin. Výstavu bychom rádi otevřeli před Velikonocemi.

Obecní úřad oznamuje, že se platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce Metylovice a poplatek je splatný do 31. března. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Splatnost tohoto poplatku je 30. dubna.

Sportovní klub Metylovice, oddíl volejbalu, zve na další utkání krajského přeboru mužů. V sobotu 5. března přivítají naši muži soupeře z SK Kylešovice. Začátek prvního utkání je v 10.00 hod.