20. Říjen 2017     dnes má svátek: Vendelín

22.02.2016

Další zasedání zastupitelstva obce Metylovice se koná dnes v 18.00 hod. na obecním úřadě.

Další pravidelný odvoz popelnic bude ve středu 24. února.

MUDr. Kajnarová oznamuje, že v době od pondělí 22. do pátku 26. února, včetně, má dovolenou. Zástup je zajištěn v ordinaci MUDr. Kabuta ve Frýdlaně n. O.

Sportovní klub Metylovice Vás srdečně zve na 86. Šibřinky v sobotu 27. února od 19.00 hod. ve všech prostorách sokolovny v Metylovicích. Ještě jsou volná místa, místenky si můžete objednávat i na obecním úřadě v Metylovicích.

Muzeum Koňské nebe Metylovice hodlá ve výstavní síni muzea uspořádat výstavu ručních prací. Ví se, že v Metylovicích je spousta tvořivých a nápaditých občanů a bylo by škoda, kdyby jejich výtvory nemohli spatřit i ostatní. Prosíme proto o zapůjčení výšivek, háčkovaných, pletených a ušitých výtvorů, dále uvítáme malbu, drátkování, drhání, keramiku, šperky, kraslice, techniku dekupáž, pedig, pečwork, řezbářství, vazbu květin, výrobky z proutí, fimo hmoty, šustí, malované kameny, vizovické pečivo, perník aj. Mohou být výrobky z jakéhokoli materiálu a jakoukoli technikou. Budou jen vítány. Popřípadě i zdařilé fotografie výrobku, který je zdokumentovaný.Své výtvory můžete přinést přímo do muzea dne 25. února (čtvrtek) od 15.30 do 18 hodin. Výstavu bychom rádi otevřeli před Velikonocemi.

Obecní úřad oznamuje, že se platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce Metylovice a poplatek je splatný do 31. března. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Splatnost tohoto poplatku je 30. dubna.