28. Červenec 2017     dnes má svátek: Viktor

15.02.2016

Milé děti, milí rodiče, srdečně Vás všechny zveme na maškarní ples, který se koná v sobotu 20. února 2016 od 14.00 hod. v sokolovně. Čeká Vás bohaté občerstvení a bohatá tombola, spousta zábavy a her, včetně soutěže o masky a malování na obličej. Moderuje a vystupuje skupina Keltik. Těší se na Vás sdružení rodičů.

Muzeum Koňské nebe Metylovice hodlá ve výstavní síni muzea uspořádat výstavu ručních prací. Ví se, že v Metylovicích je spousta tvořivých a nápaditých občanů a bylo by škoda, kdyby jejich výtvory nemohli spatřit i ostatní. Prosíme proto o zapůjčení výšivek, háčkovaných, pletených a ušitých výtvorů, dále uvítáme malbu, drátkování, drhání, keramiku, šperky, kraslice, techniku dekupáž, pedig, pečwork, řezbářství, vazbu květin, výrobky z proutí, fimo hmoty, šustí, malované kameny, vizovické pečivo, perník aj. Mohou být výrobky z jakéhokoli materiálu a jakoukoli technikou. Budou jen vítány. Popřípadě i zdařilé fotografie výrobku, který je zdokumentovaný.Své výtvory můžete přinést přímo do muzea dne 25. února (čtvrtek) od 15.30 do 18 hodin. Výstavu bychom rádi otevřeli před Velikonocemi.

Obecní úřad oznamuje, že se již platí poplatky za odpad a za psa. Poplatek za odpad činí 450,- Kč za osobu s trvalým pobytem na území obce Metylovice a poplatek je splatný do 31. března. Poplatek za psa je 70,- Kč za prvního psa a 100,- Kč za každého dalšího. Splatnost tohoto poplatku je 30. dubna.